Новини » Політика

Айвазовська: Охендовський не готовий балотуватися на «рядового» члена нової ЦВК

ZIK

«Опозиційний блок» має право подавати будь-яку кандидатуру до складу Центральної виборчої комісії і Президент її може внести на розгляд у Верховну раду. Навіть Михайла Охендовського можуть запропонувати. Але складається враження, що його не цікавить некерівна посада.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорила координатор ГМ «Опора» Ольга Айвазовська.

«У мене особисто склалося враження, що пан Охендовський не готовий бути тією кандидатурою, яка буде балотуватися на «рядового» члена нової Центральної виборчої комісії. Бо з того, що мені відомо? в нього зовсім інші амбіції», – сказала Айвазовська. 

Вона зазначила, що вірить в те, що «Опозиційний блок» не зробить ще раз помилку і все ж внесе кандидатуру, яка буде підтримана у Раді.

«Нагадаю, що Охендовський – це єдина особа, якій була вручена підозра щодо «амбарної книги» Партії регіонів у 2016 році, і яку згодом зняли. Тому в нього немає жодних законодавчих та інших підстав не балотуватися або не висуватись на посаду члена ЦВК, звісно, якщо він буде згідний, а «Опозиційний блок» запропонує його кандидатуру», – зазначила вона.

Також вона розповіла, що наступне голосування після ухвалення законопроекту щодо збільшення чисельності складу ЦВК до 17 осіб стосуватиметься звільнення 13 членів ЦВК, термін повноваження яких завершився.

«Також буде йти мова про ухвалення в цілому списку з 14 осіб. Хоча ще є два члени комісії, термін повноважень яких завершується аж у 2021 році. Тому збільшення кількості осіб, на думку авторів, мабуть, є єдиним юридичним способом розв’язання політичного конфлікту, який сьогодні виник. Бо третього переподання і переузгодження списку, на жаль, як виглядає з практики і настроїв Верховної Ради, неможливо забезпечити», – прокоментувала Айвазовська.

Таким чином, на її думку, всі фракції та групи, окрім «Опозиційного блоку», отримають представництво, два члени комісії будуть і далі працювати в ЦВК. І залишиться одне вакантне місце для того, щоб саме «Опозиційний блок» запропонував свою кандидатуру і парламент згодом її підтримав, заповнивши весь склад з 17-ти осіб.

«Міжнародні стандарти вимагають, щоб комісія була представлена різними групами інтересів. За рахунок цього забезпечується взаємоконтроль і моніторинг, а також неможливість отримання інформації щодо спроб незаконного впливу на діяльність ЦВК. Тому, на думку авторів, лише таке політичне рішення може забезпечити і рівне представництво, і ухвалення ефективного та результативного рішення щодо переобрання ЦВК», – наголосила вона.

Нагадаємо, що народні депутати України підтримали за основу і в цілому законопроект, відповідно до якого кількісний склад членів ЦВК збільшується із 15-ти до 17 осіб. За проект Закону № 9090 про внесення зміни до статті 6 Закону України «Про Центральну виборчу комісію» під час сесійного засідання ВРУ проголосували 236 обранців.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

Loading...