Новини » Політика 17 вересня, 2018, 12:53
Верховний суд підтвердив законність дій ВРУ щодо Савченко
Надія Савченко. Фото: radiosvoboda.org
Надія Савченко. Фото: radiosvoboda.org

Верховний суд визнав законним дозвіл Верховної Ради притягнути до кримінальної відповідальності, затримати та обрати запобіжний захід депутату Надії Савченко.

Таке рішення суд ухвалив 11 вересня, повідомляє «Українська правда».

Суд відмовив Савченко та її адвокату у визнанні протиправними та скасуванні постанов ВР.

На думку захисту Савченко, генпрокурор Юрій Луценко, виступаючи перед Радою, «не навів жодних посилань на конкретні факти і докази».

Його доповідь нібито «містила лише загальну інформацію», а оприлюднені ним відео- та аудіозаписи «не можуть вважатися належними та допустимими доказами», адже були отримані під час слідчих дій, які стосувались не Савченко.

Крім того, нардеп поскаржилась, що її колеги належним чином не перевірили законність і обґрунтованість подань генпрокурора.

Адвокат наполягав також на порушеннях під час розгляду на засіданні парламенту.

У свою чергу, у Верховній Раді відповіли, що подання «підтверджується конкретними фактами, отриманими в результаті досудового розслідування доказами».

«Ні Комітет, ні ВРУ не діє як орган досудового розслідування чи суд, щоб остаточно встановлювати і перевіряти достатність, законність, обґрунтованість одержаних доказів», – підкреслив представник парламенту.

Верховний суд вирішив, що дозволи Ради стосовно Савченко «прийняті на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, обґрунтовано, пропорційно та з дотриманням права особи на участь у процесі прийняття рішення».

Рішення можна оскаржити до Великої Палати протягом 30 днів.

Нагадаємо, на початку вересня Шевченківський райсуд Києва продовжив термін тримання під вартою народному депутату Надії Савченко до 30 жовтня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 06:22 :52