Новини » Економіка 17 вересня, 2018, 19:30
В Україні запустили продаж прав оренди держземлі на е-аукціонах

Державне підприємство СЕТАМ Міністерства юстиції (OpenMarket) і Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) будуть співпрацювати в рамках пілотного проекту впровадження електронних земельних торгів.

Про це повідомили в прес-службі OpenMarket.

Перші лоти уже внесені в систему майданчику.

До продажу будуть запропоновані права оренди на 10 ділянок загальною площею 210 гектарів, по два в Кіровоградській, Одеській, Сумській, Львівській і Чернігівській областях.

Згідно з процедурою, торги можуть відбутися не раніше ніж через 30 днів після експозиції лотів.

«Торги з продажу оренди землі відбуваються виключно з використанням сучасної технології blockchain, яка виключає будь-які маніпуляції і корупційні ризики», – зазначив міністр юстиції Павло Петренко.

«Цей напрямок є стратегічним в сфері земельних відносин», – сказав в свою чергу перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк.

За його даними, за майже 9 місяців п.р. обсяг земельних торгів Держгеокадастра вже перевищив показник за весь минулий рік.

За розрахунками уряду, зростання надходжень до місцевих бюджетів від передачі державної землі в оренду, вже через півтора року перевищить 1 млрд грн.

При цьому, земельні аукціони традиційного формату продовжують діяти до внесення змін до Земельного кодексу України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 21:19 :44