Новини » Події 17 вересня, 2018, 11:39
В ООН повідомили, скільки кримчан Росія призвала до армії з 2014 року
Фото: krymr.com
Фото: krymr.com

Голова моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер повідомила, що з 2014 року у Збройні сили Росії призвали 12 тисяч кримчан.

Про це пише «Дзеркало тижня».

«З 2014 року, згідно з офіційною статистикою, 12 тисяч кримчан призвали у збройні сили Росії», – йдеться в повідомленні.

Також Фрейзер підкреслила, що за останні 10 місяців ситуація з дотриманням прав людини в окупованому Криму не змінилася.

«Ситуація з правами людини в Криму не змінилася. Ми продовжуємо фіксувати порушення прав людини і можемо констатувати, що жодних покращень за останні 10 місяців на півострові не відбулося. Ми аналізуємо ситуацію, виходячи з міжнародного права у сфері прав людини і через призму міжнародного гуманітарного права (МГП)», – наголосила вона.

За її словами, МГП накладає на Росію, як на державу-окупанта, низку зобов’язань. Зокрема, не застосовувати свої закони і не нав’язувати своє громадянство; жителі окупованої території не повинні примусово призиватися в армію Російської Федерації.

«Держава-окупант не повинна переміщати затриманих і ув’язнених осіб з Криму на територію Російської Федерації. У реальності ж люди, затримані або засуджені до 2014 року, були переміщені на територію РФ для того, щоб постати перед судом або відбувати покарання», – додала Фрейзер.

Нагадаємо, у Сімферополі активіст «Кримської солідарності» Марлен Мустафаєв відбув 12 діб адмінарешту і вийшов на свободу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 07:47 :43