Новини » Суспільство 17 вересня, 2018, 10:59
Уляна Супрун: Обійми рятують від поганого настрою та корисні для здоров’я
Фото: Pixabay
Фото: Pixabay

Фізичний контакт може допомогти відчути себе соціально залученим та зменшити стрес.

Про це у Фейсбук нагадує виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

«Відчуття дотику – одне з перших, чому навчається людина та за допомогою якого починає пізнавати світ. В дитинстві ми більш схильні торкатись речей, обійматись чи просто триматись за руки. Втім, стаючи дорослими, це інстинктивне відчуття нівелюється, а подекуди навіть стає нестерпним», – пише Супрун.

За словами чиновниці, брак фізичного контакту може призвести до того, що людина не почувається залученою до соціуму. Натомість дотики допомагають подолати почуття відчуженості і покращити настрій.

«В нашому тілі є безліч рецепторів, стимулювання яких з допомогою дотику чи обіймів сприяє уповільненню пульсу та зменшенню тиску. Крім того, фізичний дотик має здатність впливати й на вивільнення гормону стресу – кортизолу, що зменшує відчуття стресу та тривожності», – пояснює Уляна Супрун.

Вона, однак, зауважує, що бажання обійматись повинно бути узгоджене з повагою до чужих меж.

«За можливості проявляйте свої почуття з допомогою дотиків. Це не означає, що потрібно почати обійматись та торкатись всіх навколо. Звісно, треба обов’язково поважати особистий простір інших або ж час від часу знаходити можливість побути наодинці з собою», – нагадує очільниця МОЗ.

Нагадаємо, Супрун запропонувала українцям лікуватися музикою.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 11:49 :37