Новини » Економіка 17 вересня, 2018, 18:49
Україна має нарощувати свої переваги в національній спеціалізації, – Цибулько
ZIK
ZIK

Україна повинна нарощувати свої переваги в національній спеціалізації і боротися за інвестиції в умовах жорсткої конкуренції. На такі країни, як Україна, на рік припадає від 30 до 70 млрд дол. інвестицій, і потрібно «ліктями розштовхати» інших, щоб добратися до цих грошей.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політолог Володимир Цибулько.

Гість програми, коментуючи інформацію про прихід IKEA до України, зауважив, що Україна нині повинна нарощувати свої переваги в національній спеціалізації: «Ми не повинні дозволяти собі вивозити зерно, коли можна вивозити борошно чи деревину, коли можна вивозити меблі».

Володимир Цибулько зауважив, що показовою для створення додаткової вартості є кондитерська галузь, де не вивозять цукор чи борошно, а готову продукцію, яка є конкурентоздатною у світі. З його слів, такі завершені технологічні цикли, як у кондитерській галузі, потрібно створювати в інших галузях.

Політолог наголосив на необхідності боротися за інвестиції в умовах жорсткої конкуренції: «На такі країни, як Україна, на рік припадає від 30 до 70 млрд дол. інвестицій, ми повинні ліктями розштовхати інші країни, щоб добратися до цих грошей».

Володимир Цибулько наголосив, що шведська IKEA – не корупційна компанія та навів приклади інших: «Є, наприклад, деякі машинобудівні компанії, які заходили в кінці 1990-х на український ринок, і ми сподівалися, що це буде автомобільний бум, а вийшов – пшик, бо це була гра на всіляких корупційних мотивах. А IKEA ніколи не заходить на корупційних мотивах».

Гість програми додав, що нині до України заходять лоукости, і це важливо, адже змінює правила гри на всьому авіаційному ринку. Окрім того, до нашої країни заходять великі портові оператори, і це, з його слів, означає, що Україна стає гравцем у переміщенні товарів.

«А вони приходять тоді, коли країна, яка приймає, готова створювати для них відносно цивілізовані умови», – додав Володимир Цибулько.

Нагадаємо, минулого тижня Президент України Петро Порошенко підтвердив прихід шведської компанії IKEA до України.

Як повідомлялося, Європейський Союз та Україна підписали кредитну угоду про надання останній макрофінансової допомоги на суму 1 мільярд євро.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 05:38 :13