Новини » Суспільство 17 вересня, 2018, 15:35
У боротьбі з фейковими новинами Facebook обійшла Twitter, – дослідження
Фото: indianfolk.com
Фото: indianfolk.com

Нове дослідження від працівників Стенфордського і Нью-Йоркського університетів показало значне падіння поширення фейкових новин у соціальній мережі Facebook після 2016 року.

The Verge розповідає про нове дослідження під назвою «Тенденції розповсюдження дезінформації у соціальних мережах». Науковці з Стенфордського і Нью-Йоркського університетів аналізували, яке охоплення мали пости, що публікували у Facebook та Twitter сайти фейкових новин з січня 2015 по липень 2018 року, – пише Медіаграмотність.

«Взаємодії з цими публікаціями від сайтів фейкових новин на Facebook і Twitter активно зростали до кінця 2016 року. Після цього взаємодія різко знизилася на Facebook, але у Twitter вона продовжувала зростати. У Facebook взаємодія з фейками зменшилася приблизно на 60 %. Такого падіння не було для інших новинних сайтів, порталів бізнесу чи культури, де взаємодія протягом цього періоду була відносно стабільною в обох соціальних платформах як до, так і після виборів [президента США]», – йдеться у описі дослідження.

Автори зробили список із 570 сайтів, що ґрунтувався на переліках ресурсів фейкових новин від таких фактчекінгових організацій, як PolitiFact та FactCheck. Дослідження фокусувалося на тих порталах, які функціонують довгий час та є найбільшими розповсюджувачами дезінформації.

Як помітили дослідники, сайти фейкових новин постійно змінюють свої домени, щоб уникнути ідентифікації та мати можливість й далі вводити людей в оману. Обидві соціальні мережі працюють над тим, щоб зменшити вплив цих порталів, утім результати їхньої роботи різні.

У Twitter пости з фейковими новинами набирали від 4 до 6 мільйонів реакцій на місяць. Така тенденція залишилася і після виборів 2016 року. Натомість у Facebook після виборів президента США реакції на фальшиві повідомлення значно скоротилися: з 200 мільйонів (подібно до новин із правдивим вмістом) до 70 мільйонів.

Раніше Facebook повідомляв, що блокуватиме рекламу фейкових новин. Також соціальна мережа значно зменшуватиме покази таких постів, якщо фактчекінгові організації, з якими вона співпрацює, вкажуть, що інформація у публікації є неправдивою.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 02:49 :36