Новини » Економіка 17 вересня, 2018, 16:07
Таран: Є шанс, що в Раді відбудеться якісна дискусія щодо бюджету
ZIK
ZIK

Голосування за проект бюджету є найголовнішим у житті будь-якого парламенту. У ньому прописані не лише цифри, а й пріоритетні напрямки та стратегії. Цього разу парламент має шанс на якісну дискусію для пошуків найкращого способу реалізації та примноження грошей для бюджету.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK сказав політолог Сергій Таран.

«В ідеалі, ціла осінь у ВРУ має бути присвяченою голосуванню за бюджет. Адже це найголовніше голосування у житті будь-якого парламенту», – підкреслює експерт.

Всю осінь депутати і суспільство мають обговорювати питання бюджету, наголошує Сергій Таран.

«Я переконаний, що мало буде депутатів, які із трибуни скажуть, у який спосіб можна заробити, більшість ділитиме бюджет. На жаль, це така українська традиція», – каже політолог.

Водночас, експерт звертає увагу на те, що питання бюджету нарешті буде обговорюватися у ВРУ.

«До 2014 року на нього навіть ніхто особливо і не дивився… Його просто приносили, наче ставлячи перед фактом. Зараз хоча б є шанс на якісну дискусію у парламенті», – зазначає Сергій Таран.

Важливо, щоб політики обговорювали механізми, які закладені у бюджет, зауважує політолог.

«У проекті бюджету вписані не лише цифри. Там прописані і пріоритетні напрямки, і стратегії, які дають зрозуміти, чи розвивається ця країна. Головне наше завдання – очікувати якісної дискусії від парламентарів», – вважає експерт.

До кожної цифри, яку політики забажають комусь додати, має бути обов’язково прикріплене інший механізм – у кого забрати, зазначає політолог.

«У такий спосіб розвиватиметься ідеологічна боротьба, яку ми хочемо. На Заході як відбувається? Основне питання – бюджет. Праві партії кажуть, що треба підтримувати великий бізнес, бо він приносить робочі місця. Ліві партії наполягають на тому, аби переписати бюджет у такий спосіб, щоб у багатих забрати, а бідним роздати. Так відбувається велика дискусія», – пояснює Таран.

На думку політолога, Україні потрібно надати пріоритет тим галузям, які є основними для економіки, а соціальні речі – це другорядні питання.

«Спершу потрібно зробити так, щоб економіка запрацювала, аби було звідки брати гроші. І вже тоді можна говорити про підвищення соціальних стандартів», – додає Сергій Таран.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні уряду під час презентації проекту бюджету-2019 наголосив, що серед головних пріоритетів видаткової частини бюджету є збільшення фінансування української армії та посилення енергонезалежності країни.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 20:02 :31