Новини » Політика 17 вересня, 2018, 19:37
РПЦ cвоїми заявами збільшує кількість прихильників томосу, – релігієзнавець
ZIK
ZIK

Активне включення медійного простору в пояснення процесу надання Українській церкві автокефалії сприяє тому, що якби зараз Фонд «Демократичні ініціативи» та Центр Разумкова провели дослідження, то кількість тих, хто підтримує надання автокефалії, збільшилась би. Допомагають цьому і заяви, які робляться синодом РПЦ, оскільки Українській церкві відмовлено в праві бути самостійною і незалежною в духовному та релігійному плані.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловила доктор філософських наук, завідувач відділу історії релігій та практичного релігієзнавства Інституту філософії НАНУ Людмила Филипович.

Як відомо, РПЦ погрожує розірвати відносини з Константинополем, якщо УПЦ отримає автокефалію.

У РПЦ заявили, що рішення про призначення екзархів «прийнято без узгодження з патріархом Московським і всієї Русі Кирилом і митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм є грубим нехтуванням церковними канонами».

Також відомо, що РПЦ припиняє молитовне згадування патріарха Варфоломія за богослужінням.

Людмила Филипович вважає, що не можна не реагувати на такі заяви і дії РПЦ.

«Адже у росіян може вистачити фантазії придумати ще щось несподіване для нас», – зазначила гостя програми.

Доктор філософських наук зауважила, що автокефалію УПЦ сьогодні підтримує лише 35% українців. Однак після заяв РПЦ, на думку Людмили Филипович, відсоток українців, які підтримають надання Українській церкві автокефалії, збільшиться.

«Запитаємо себе, чому лише 35% підтримують автокефалію? Бо інші 65% про це нічого не знають і не чули. Тому активне включення медійного простору в пояснення цього процесу сприяє тому, що якби зараз Центр Разумкова провів дослідження, то кількість тих, хто підтримує надання автокефалії, збільшилась би.

До речі, допомагають цьому і заяви, які робляться синодом РПЦ, оскільки Українській церкві відмовлено в праві бути самостійною і незалежною в духовному та релігійному плані.

І нехай кожен українець себе запитає, чому економічно, політично, своїми кордонами ми вже визначені, а у сенсі самостійного духовного життя ми все ще є васалами і «провінцією Москви». Безперечно, хочеться отримати інший статус. Такий статус ми можемо отримати завдяки долученню до давньої Константинопольської традиції, яку сьогодні представляє  Вселенський патріарх Варфоломій», – зазначила Людмила Филипович.

Нагадаємо, на зустрічі з екзархами з Константинополя Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна вийшла на фінішну пряму щодо ухвалення рішення про єдину помісну Православну церкву.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-26 02:42 :29