Новини » Світ 17 вересня, 2018, 11:23
Росія намагається провалити референдум про зміну назви Македонії
Міністр оборони США Джеймс Меттіс. Фото: Міноборони США
Міністр оборони США Джеймс Меттіс. Фото: Міноборони США

Міністр оборони США Джеймс Меттіс розповів, що Росія намагається вплинути на результати референдуму в Македонії, від якого залежить, чи країна вступить до НАТО.

Про це повідомляє «Новое Время» з посиланням на The New York Times.

Про це Меттіс заявив під час офіційного візиту до Македонії.

«Немає сумнівів в тому, що Москва фінансує проросійські групи, щоб вплинути на підсумки референдуму щодо зміни назви Македонії», – заявив глава Пентагону.

За словами Меттіса, Москва вже зробила фінансові вливання і проводить «широку компанію впливу» на громадську думку.

30 вересня в Македонії відбудеться референдум щодо зміни назви країни. На всенародне голосування буде винесено питання: «Ви підтримуєте членство в НАТО і ЄС, беручи угоду про назву, укладену між Республікою Македонія та Грецією?»

У червні Македонія і Греція підписали історичну угоду, згідно з якою Македонія змінить свою назву на Північну Македонію. Натомість Афіни розблокували переговори про приєднання Македонії до НАТО і до Європейського Союзу.

25 липня Македонія почала переговори про вступ до НАТО. Балканська країна може стати 30-м членом Північноатлантичного альянсу.

Націоналісти і президент країни Гьорге Іванов виступають проти компромісу з Афінами. У Греції націоналістичні кола також висловлювалися проти угоди з македонцями.

Після оголошення про незалежність від Югославії в 1991 році Македонія викликала обурення Греції, оскільки використовувала назву однойменного грецького регіону, який розташований на півночі Греції, на кордоні з Македонією.

З огляду на цю суперечку Греція блокувала приєднання Македонії до НАТО і ЄС. Крім того, в ООН країна входить у врегулюванні суперечки під офіційною назвою «колишня югославська Республіка Македонія».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 18:40 :47