Новини » Політика 17 вересня, 2018, 20:04
Протодиякон РПЦ: Реакція Московського синоду на майбутній томос для України – чиста політика
ZIK
ZIK

Поки що екзархи Константинопольського патріарха, яких відправили в Україну, навіть формально не порушують канонів. Тому жорстка реакція Московського синоду – це чиста політика.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив протодиякон РПЦ Андрій Кураєв.

Як повідомлялося, патріарх Російської православної церкви Кирило припиняє згадувати патріарха Константинопольського Варфоломія під час богослужінь. Відповідне рішення ухвалив Синод РПЦ.

«Поки що екзархи Константинопольського патріарха навіть формально не порушують ніякого канону. Тому така реакція Московського синоду – за межами рамок канонічного права. Це чиста політика», – зазначив протодиякон РПЦ.

За його словами, наразі немає інформації про те, що вчора відбулося в Константинополі, але патріарх Кирило вперше не загадав Константинопольського патріарха в своїй літургії. В цей же день і Варфоломій напевно служив літургію ,і він також повинен був назвати Московського патріарха.

«Цілком ймовірно, що Константинопольський патріарх міг просто не помітити цього. Він може виявиться вище цього подразника і продовжить свою політику», – вважає протодиякон.

Відповідаючи на запитання ведучого про те, до чого може призвести заява РПЦ про розрив стосунків із Константинополем, протодиякон Кураєв сказав, що поки що мовою війни і погроз говорить тільки Москва. Константинополь натомість нікого не відлучає, нічим не погрожує і, звісно, для християнського світоглядного сприйняття це виграшна позиція. 

«Якщо Константинополь піде далі у своїй спробі примирення, а Москва – у своїй спробі відторгнення, то вся аргументація, яка майже 30 років звучала в Україні про те, що, мовляв, українські "самостійники" не мають нічого спільного із вселенським православ'ям, обернуться проти РПЦ», – прокоментував Кураєв.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-19 01:20 :42