Новини » Політика 17 вересня, 2018, 12:39
Порошенко: Україна перебуває на фінішній прямій щодо отримання автокефалії УПЦ
ZIK
ZIK

Українці сотні років молилися за те, щоб мати Українську помісну православну церкву і приємно, що спільними зусиллями, особливо за останні три роки було пройдено цей шлях. Адже можна чітко говорити про те, що Україна вийшла на фінішну пряму щодо ухвалення рішення про єдину Помісну Православну церкву.

Про це на зустрічі з екзархами з Константинополя, яку транслювали в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK сказав Президент України Петро Порошенко.

«Надзвичайно важливо, ваше Високопреосвященство, що я можу до вас звертатися українською мовою, що є величезною насолодою і розумінням того, що Україна займає велику частку у вашому серці. Я дуже вдячний Його Всесвятості Вселенському Патріарху Варфоломію за  мужність і мудрість, які були продемонстровані у зв’язку з вашим призначенням», – сказав Порошенко.

Він зазначив, що українці сотні років молилися за те, щоб мати Українську Помісну Православну церкву і погляди українців були спрямовані до Матері-церкви у Константинополі.

«Приємно, що Господь почув наші молитві і варто зазначити, що за останні три роки ми спільно пройшли цей шлях. І в рамках цього шляху ми можемо сказати, що вийшли на фінішну пряму, що є надзвичайно приємною новиною», – зазначив він.

Президент наголосив, що українці з нетерпінням чекають, щоби єдина Помісна Православна церква прийшла в Україну. Щоб вона була символом об’єднання країни і миру, а також віри і Української держави.

Читайте також: У Константинополі відреагували на погрози Москви через автокефалію Україні

«Надзвичайно важливо, щоб ми мали ще один великий державотворчий фундамент як Помісна Православна церква. Тому я хотів би подякувати вашому Високопреосвященству за великий особистий внесок, який ви зробили для того, аби ця подія наблизилася. Тому що зараз ми віримо, що вона точно стане можливою. Хоча я чітко розумію, що це нелегкий шлях і треба пройти випробування не лише Україні та багатостраждальному православному українському народу, а й Синоду Вселенського патріархату», – вважає Гарант.

За його словами, він дуже вражений єдністю, яку всі архієреї Вселенського патріархату продемонстрували під час обговорення питання об’єднання української церкви і ухвалення такого рішення. А також додав, що Україна з нетерпінням чекала на екзархів.

«Я ще раз вдячний, що ми на фінішній прямі та за те, що ми зараз можемо спільно молитися за те, що Господь послав нам таку велику радість. І я бажаю успіху вашій надзвичайно відповідальній місії патріарших екзархів в Україні. Ласкаво просимо», – наголосив Порошенко.

Його Преосвященство архієпископ Даниїл Памфілійський зі США подякував Президенту України і сказав, що йому і Його Преосвященству єпископу Іларіону Едмонтонському з Канади надзвичайно приємно повернутися в Україну.

«Ми приїхали з надзвичайно місією, бо представляємо особисто Вселенського патріарха Варфоломія і одночасно священний Синод Вселенської Константинопольської патріархії. Для того, щоб продовжити працю над вже вирішеним питанням, адже початок процесу надання автокефалії Українській православній церкві уже розпочався», – сказав Архієпископ Даниїл Памфілійський.

Він підтвердив, що Україна дійсно перебуває на фінішній лінії, але треба ще багато працювати над питанням об’єднання православної церкви.

«Ми готові до чіткої співпраці із УПЦ КП, а також до діалогу і доброї співпраці з УПЦ, яка є в лоні Російської православної церкви, та із УАПЦ. Ми не маємо жодних пересторог для того, щоб зустрічатися із представниками різних релігійних організацій, щоб почути їхню думку і конструктивно з ними співпрацювати, а також одночасно із урядовими органами влади. Тому ми хочемо розпочати свою місію якомога швидше і вже навіть призначили кілька зустрічей з релігійними організації в Україні», – зазначив він.

Нагадаємо, Вселенський патріарх Варфоломій призначив двох представників у Києві, готуючись до надання Православній церкві в Україні автокефалії.

До слова, патріарх Російської православної церкви Кирило заявив, що припиняє згадувати патріарха Константинопольського Варфоломія за богослужінням.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-04 18:51 :18