Новини » Політика 17 вересня, 2018, 11:31
Парубій про плани роботи ВРУ: Зміни до Конституції, оновлення ЦВК і завершення «декомунізації»

Одним із головних питань, які пропонують розглянути у ВРУ під час другого пленарного тижня дев’ятої сесії, є зміни до Конституції щодо визначення стратегічного напрямку до ЄС і НАТО.

Про це під час засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (груп), яке транслює телеканал ZIK, повідомив голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

Спікер запропонував план роботи на другий пленарний тиждень сесії ВРУ. З його слів, головними питаннями, які пропонують поставити на розгляд, є законопроекти, які передбачають зміни до Конституції. «Найголовніше з них – це питання визначення стратегічним напрямком розвитку України ЄС і НАТО, що передбачає голосування та направлення до Конституційного суду», – зазначив голова ВРУ.

Спікер зауважив, що більшість фракцій дали свою згоду, що закріплення у Конституції таких положень є важливими для України.

Голова ВРУ наголосив, що обранцям пропонують розглянути й інші зміни до КСУ, які є на порядку денному, зокрема, щодо скасування депутатської недоторканності.

Андрій Парубій зауважив, що в Україні досі незавершена «декомунізація». Йдеться про дві області, які мають старі назви – Кіровоградська та Дніпропетровська області. З його слів, для того, щоб змінити назва областей, необхідне внести зміни до Основного закону, і запропонував парламентарям розпочати цей процес.

Голова ВРУ зазначив, що у четвер ВРУ має оновити склад ЦВК: «Моя позиція є незмінною – ЦВК має бути змінена якнайшвидше. Я зроблю усе можливе, щоб це відбулося цього четверга».

Андрій Парубій також наголосив, що цього тижня обранці мають затвердити порядок денний сесії. Спікер нагадав обранцям, що 20 вересня у ВРУ зі щорічним посланням до ВРУ про внутрішнє і зовнішнє становище виступить Президент України Петро Порошенко. У п’ятницю, як висловив сподівання голова ВРУ, буде представлено проекту закону про державний бюджет України на 2019 рік.

Як повідомлялося, Президент Петро Порошенко зареєстрував у Верховній Раді проект змін до Конституції щодо прагнення інтеграції України в НАТО і Європейський Союз.

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони підтримав президентський законопроект зі змінами до Конституції щодо закріплення курсу України на європейську і євроатлантичну інтеграцію.

Додамо, минулого тижня Прем’єр-міністр Володимир Гройсман презентував головні положення «Бюджету розбудови країни» на 2019 рік.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 11:54 :40