Новини » Політика 17 вересня, 2018, 15:51
Німецький політолог: «Люди Кремля» можуть бути і серед ультранаціоналістів
ZIK
ZIK

Втручання у вибори інших держав – фірмовий почерк Путіна. Кремль впливає на волевиявлення країн, які розміщенні далеко від кордонів РФ, тож в Україні таке втручання буде неминучим. Та слід розуміти, що «люди Москви» можуть бути не лише в політсилах із відвертою проросійською позицією, а й серед, наприклад, ультранаціоналістів.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив соціолог (Німеччина) Ігор Ейдман.

Він переконаний, що Росія буде дуже активною під час виборів в Україні. До того ж, це спостерігаємо вже навіть зараз.

«Втручання у вибори – це «фірмовий почерк» путінської політики. Вони це роблять навіть у державах, які розміщені значно далі російських кордонів. Тож в Україні, яку Путін взагалі вважає своєю вотчиною, таке втручання неминуче», – заявив Ейдман.

Окрім того він підкреслив: практика втручання Кремля у вибори в інших державах показує, що Москва, зазвичай, робить ставку не лише на когось одного. Головним її завданням є не тільки привести до влади симпатика Кремля, а й дестабілізувати ситуацію.

«Вони намагаються натравити «усіх на усіх», підтримати найбільш радикальні кола, які дестабілізовують ситуацію. Наприклад, в Німеччині «кремлівці» підтримують як ультраправих, так і ультралівих. До того ж, займаються і підтримкою різноманітних «несистемних сил», які навіть участі у виборах не беруть. Ціль Кремля – це дестабілізація ситуації та послаблення свого головного противника», – переконаний соціолог.

Тому Москва намагається привести до влади у різних країнах людей, заангажованих до Кремля. Однак, ці фігури можуть бути із зовсім різних політичних флангів.

«Протистояти такому втручанню, звичайно ж, можна. Однак, потрібно розуміти механіку роботи. Якщо люди дестабілізують ситуацію у країні, у них можуть бути різні цілі, та, в будь-якому випадку, Кремль намагатиметься їх підтримувати», – зазначив Ейдман.

Він переконаний, що кремлівських агентів можна побачити не лише серед відвертих проросійських сил, а й навпаки – серед тих, хто видає себе за ультранаціоналістів.

Та, разом із тим, Ейдман сподівається, що «дискваліфікація» кремлівських спецслужб, яку усі побачили у Солсбері, не одиничний випадок та проявлятиметься і в інших діях.

«Я, принаймні, сподіваюсь, що спецслужби деградують, як і всі інститути російської влади в останні роки. Напевно, вони допускатимуть помилок і можна буде їх «ловити за руки». Та з іншого боку, не слід сподіватись на те, що вони самі «налажають». Потрібно реально моніторити ситуацію та вістежувати все, як ми це робимо у Німеччині», – наголосив експерт.

Він розповів: там політиків чи журналістів, які зв‘язані з Кремлем чи на нього працюють, справді «ловлять за руку». В Україні ж, на його думку, таких осіб є значно більше.

«Їх усіх, звичайно ж, потрібно відслідковувати. Та наголошую: вони можуть бути у будь-якій силі», – підкреслив Ігор Ейдман.

Як повідомлялось, раніше російський політолог Андрій Піонтковський заявляв, що Росія готує масштабне втручання в українські вибори із застосуванням «п‘ятої колони».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 08:41 :37