Новини » Політика 17 вересня, 2018, 2:43
Міністр енергетики США підтвердив план санкцій проти Росії
Міністр енергетики США Рік Перрі
Міністр енергетики США Рік Перрі

Міністр енергетики США Рік Перрі заявив, що влада країни має намір залучити Росію до відповідальності через ситуацію в Україні.

Про це Перрі розповів в інтерв’ю російському виданню «Комерсант».

«Розбіжності, які існують між США і Росією, всім відомі. США неодноразово жорстко критикували дії Росії, зокрема, її вторгнення в Україну. Ми вважаємо таку поведінку неприйнятною. Турбує нас і питання транзиту (російського газу через територію України). Росія явно має намір покарати Україну», – заявив міністр.

За його словами, США збираються залучити Росію до відповідальності.

«Послухайте: ми – громадяни світу. Ми лідери в енергетичній сфері. США не можуть сказати: «Робіть що хочете, нам все одно, головне, що ми продовжуємо заробляти гроші».

Ми будемо твердо відстоювати принципи цивілізованої поведінки. Вторгнення на територію суверенної країни – це не цивілізована поведінка. І ми це ясно дали зрозуміти. Санкції – це одна з можливостей висловити невдоволення подібного роду діям. Це ж стосується втручання Росії в роботу центрів управління нашими електромережами. І виборів. Президент США днями підписав виконавчий указ, в якому чітко записано: якщо ви вживаєте протиправні дії відносно суверенних виборів в США, це не залишиться без наслідків. Ми про це попереджаємо прямо і недвозначно», – зазначив Перрі.

Він підкреслив, що не дивлячись на ці фактори, є сфери, де ми США можуть співпрацювати з Росією.

«Продовження діалогу в цих областях може стати кроком на шляху істотного поліпшення американо-російських відносин. Невтручання (з боку Росії) в (листопадові) вибори (в Конгрес) може послати сигнал. Визнання мінських угод (щодо врегулювання конфлікту в Донбасі) може послати сигнал. Так, скасування санкцій – це довгий шлях, тим більше що на це треба було б згоду Конгресу. Але і президент США, і я особисто налаштовані на те, щоб робочі відносини між нашими країнами покращилися, щоб ми могли співпрацювати», – пояснив міністр енергетики США.

Перрі заявив, що ймовірність введення нових санкцій відносно російського енергетичного сектора, і «Північного потоку-2» є.

Як повідомлялось раніше, у США пообіцяли Росії влаштувати «санкції з пекла».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-25 12:42 :41