Новини » Події 17 вересня, 2018, 13:19
Майже половина кандидатів до Антикорсуду не мають досвіду, – ЦПК
Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

З 128 кандидатів, які подали документи на посади суддів Вищого антикорупційного суду, майже половина не має відповідного досвіду.

Про це повідомляє прес-служба Центру протидії корупції.

«Велика кількість кандидатів з-поза судової системи – це шанс на якісно новий суд. Проте, як показує досвід конкурсу до Верховного Суду, Вища кваліфкомісія суддів може усунути значну кількість кандидатів-адвокатів ще на етапі перевірки документів», – розповів експерт центру Анастасія Красносільська.

89 кандидатів боротимуться за посади антикорупційних суддів першої інстанції і 39 – апеляційної палати.

Прийом документів закінчився 14 вересня і станом на зараз на сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), яка проводить конкурс, опубліковано дані 128 кандидатів.

Проте кількість потенційних суддів може збільшитися, оскільки надсилати документи звичайною поштою можна було до 14 вересня включно.

Серед кандидатів до Вищого антикорупційного суду першої інстанції 46% (41 особа) є суддями або суддями у відставці, 38,2% (34 особи) – адвокатами та адвокатами із досвідом наукової роботи, 8,9% (8 осіб) – науковцями. Досвід ще 6 кандидатів наразі неможливо встановити за оприлюдненими ВККС даними.

На посади суддів апеляційної палати Антикорупційного суду більшість подалося кандидатів із суддівським досвідом – 58,9% (23 особи), тоді як адвокатів – 25,6% (10 осіб), а науковців – 15,4% (6 осіб).

Як додають у ЦПК, серед кандидатів є колишня суддя Вищого господарського суду України Мальвіна Данилова, яка вже брала участь у конкурсі до Верховного Суду і отримала негативний висновок Громадської ради доброчесності.

«У 2013 році вона у складі колегії суддів підтвердила законність відведення землі для житлового будівництва в охоронній зоні собору Софії Київської, фактично проігнорувавши вимогу ЮНЕСКО», – повідомили в організації.

Також у 2016 році Данилова у складі колегії суддів скасувала рішення про повернення Біличанського лісу громаді Києва, підтвердивши передачу зеленої зони приватному забудовнику, начебто пов’язаному з колишнім народним депутатом Василем Хмельницьким.

Ще один кандидат на посаду судді апеляційної палати Вищого антикорупційного суду Ігор Штульман – колишній суддя Вищого адміністративного суду України.

«У 2015-2016 він у складі колегії суддів скасував рішення про відсторонення судді Царевич, підозрюваної ГПУ в ухваленні завідомо неправосудного рішення, а також скасував подання Вищої ради юстиції про звільнення судді Васильєвої, яка ухвалювала незаконні рішення щодо учасників Революції Гідності», – зазначили в ЦПК.

Крім того, до Антикорсуду подався Іван Дядечко – суддя Крюківського районного суду Кременчука.

«Цей суддя «забував» вказати у деклараціях прогулянковий катер, на який він мав безстрокову довіреність, а також автомобіль TOYOTA LandCruiser та квартиру на 104 кв.м, набуту у шлюбі з колишньою дружиною», – додали в організації.

Ще одним кандидатом на посаду антикорупційного судді першої інстанції є Андрій Мікулін, колишній суддя Ірпінського суду.

За інформацією ЦПК, у 2015 році Мікулін у складі колегії суддів виправдав колишнього ректора Національного університету державної податкової служби Петра Мельника, упійманого на хабарах 40 та 80 тисяч гривень. Пізніше це рішення скасував суд апеляційної інстанції.

Зазначають, що наступним кроком у конкурсі буде перевірка Вищою кваліфікаційною комісією суддів документів кандидатів та допуск їх до іспитів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 02:33 :14