Новини » Суспільство 17 вересня, 2018, 20:45
Людмила Филипович про відносини УПЦ МП та Москви: Мені здається це дуже образливим
ZIK
ZIK

РПЦ у своїх заявах навіть не згадує про УПЦ, бо розглядає її як єпархію в своєму підпорядкуванні. Роль, відведена УПЦ в російському православ’ї, мовчазна та пасивна.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила доктор філософських наук, завідувач відділу історії релігій та практичного релігієзнавства Інституту філософії НАНУ Людмила Филипович.

Як повідомлялося, патріарх Російської православної церкви Кирило припиняє згадувати патріарха Константинопольського Варфоломія під час богослужінь. Відповідне рішення прийняв Синод РПЦ. 

Відповідаючи на запитання ведучої, чому в РПЦ не питають думки предстоятеля УПЦ МП щодо майбутніх дій, пані Филипович сказала: тому що не рахуються з його точкою зору. З її слів, РПЦ у своїх заявах навіть не згадує про УПЦ МП і, ймовірно, розглядає її як єпархію або митрополію в своєму підпорядкуванні.

«Мені здається це дуже образливим. Я, наприклад, на місці Онуфрія образилась би на таку позицію. Роль, відведена УПЦ в російському православ’ї, мовчазна й дуже пасивна. Все буде вирішуватися в Москві. Більше того, не на синоді, а в кремлівських стінах. Ми так розуміємо, що долю православ’я в Україні буде вирішувати Путін», – зауважила Филипова.

Також пані Филипова сказала, що якщо все-таки РПЦ відокремиться від Константинопольського патріарха, то буде два «вселенських православ’я». Вона не думає, що інші православні церкви, навіть ті, представники яких не приїхали разом із РПЦ на Вселенський православний собор на Криті, підуть за Російською церквою.

«Зараз дуже складна ситуація там: або ти залишаєшся і складаєш повноту вселенського православ’я, або десь на маргінесі. І навряд чи навіть албанські, сербські, румунські чи навіть болгарські патріархи захочуть своїй церкві долі ізольованості та відкидання», – переконана гостя програми.

Як зауважила доктор філософських наук, Константинопольський патріарх дуже сучасна людина, яка демонструє здатність церковного лідера до прийняття геополітичних рішень.

«Він має чудову освіту, великий життєвий досвід, блискуче орієнтується в документах православної церкви, я маю на увазі в догматах і канонах. Через те звинуватити його в тому, що це осколок якоїсь історичної минувшини – нема ніяких підстав», – зазначила доктор філософських наук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 07:49 :43