Новини » Політика 17 вересня, 2018, 23:40
Гримчак розказав, яку «ставку» роблять на тих, хто часто перетинає лінію розмежування
ZIK
ZIK

Діє програма Міністерства освіти про спрощену систему вступу до вищих навчальних закладів для людей з окупованих територій. Це стосується Криму, Донецької і Луганської областей. Система працює і кількість дітей щороку збільшується.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK заявив заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак.

«У 2014 році був ухвалений закон про не притягнення до відповідальності за події в окремих регіонах Донецької та Луганської областей. Коли ми підписували Мінські угоди, зобов’язалася цього дотриматися», – каже Юрій Гримчак.

Водночас, у законі про непритягнення до відповідальності є дев’ятнадцять пунктів кримінального кодексу про особливо тяжкі злочини, які є винятками, зауважує експерт.

«Йдеться про вбивство, захоплення людей у заручники, ґвалтування, мародерство тощо. Всі інші люди звільняються від відповідальності, навіть, якщо вони співпрацювали з окупаційною адміністрацією. Та для цього їм потрібно з’явитися у правоохоронні органи України і написати відповідну заяву», – зазначає Юрій Гримчак.

Заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій підкреслює: після звільнення окупованих територій сплине багато часу перед тим, як все вдасться відновити, тому спеціальна освітня програма діє вже.

«Як ми все це бачимо? Має відбутися міжнародна місія, яка буде перехідною і включатиме у себе поліцейський компонент і цивільний. Останній має забезпечити умови проживання на території і повернення до українського законодавства у звільнених містах та селах», – вважає експерт.

До того ж існує певна тенденція щодо перетину кордону на лінії розмежування. Щороку її проходить біля дванадцяти мільйонів людей, наголошує заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій.

«Умовно кажучи, мільйон людей в місяць ходять туди-сюди. От вони і є провідниками розуміння майбутнього. До того ж канали медіа впливають на свідомість людей. Ми стараємося доносити і через них правду. Наприклад, біля Маріуполя працюють лише українські радіо та телебачення», – додає Юрій Гримчак.

Нагадаємо, раніше Гримчак розповів, хто в Україні наживається на війні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-19 01:47 :49