Новини » Політика 17 вересня, 2018, 17:03
Експерт прокоментував оприлюднені Демчиною факти зловживань співробітників НАБУ
Павло Демчина
Павло Демчина

Машину підстав, інсценувань і шантажу в Україні можна запустити проти будь-якого «незручного» політика або чиновника.

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі «Facebook» написав політичний експерт Олег Постернак, коментуючи оприлюднені першим заступником голови СБУ Павлом Демчиною матеріали, які вказують на неправомірну діяльність НАБУ.

Минулого четверга, 13 вересня, начальник Управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України Павло Демчина подав заяву в Генеральну прокуратуру, в якому вказав на факти зловживань з боку співробітників НАБУ.

«Ну що ж, рано чи пізно комусь треба було копнути це так зване «антикорупційне дно». Прикриваючись ширмою покровительства заокеанських фахівців, створивши реноме «найчеснішого і непідкупного» правоохоронного органу в очах громадськості, збивши собі групу підтримки в рядах деяких депутатів, НАБУ, напевно, вважало, що стало «п’ятої гілкою» влади, здатної карати на розсуд і прощати по великодушності. Звичайно ж, не за просто так», – написав на своїй сторінці Олег Постернак.

Експерт зауважив, що той факт, що начальник Головного управління «К» СБУ Павло Демчина опублікував факти зловживань співробітників НАБУ, дозволяють сьогодні оцінити масштаби протизаконної діяльності антикорупційного відомства.

«Демчина оприлюднив детально розроблений сценарій компрометації співробітників Національного банку України, вилучений в сейфі одного з працівників НАБУ. Все за лекалами стандартних операцій компрометації у стилі КДБ. Дивно інше: наскільки беззахисними виявляються люди у випадку таких підстав, інсценувань і шантажу. І, зрозуміло, цю машину можна запустити проти будь-якого неугодного політика або чиновника», – вважає Олег Постернак.

Як ідеться у дописі, згідно з даними, які оприлюднив Павло Демчина, співробітники НАБУ мали створити умови для знайомства зі співробітником НБУ, вчинивши штучну ДТП з його участю. Надалі його мали запросити до ресторану нібито для врегулювання питання щодо відшкодування завданих збитків. Після вживання алкоголю фахівці НАБУ планували спровокувати співробітника банку до вступу в інтимні стосунки із заздалегідь обраною особою, знявши це на відео, а отримані матеріали – використовувати для шантажу посадовця.

«Докази були додані до заяви Демчини, поданої до Генеральної прокуратури України. Весь масив доказів підстави можна знайти на сторінці у Facebook спікера СБУ Олени Гітлянської. Відрадно, що Демчина не побоявся виступити проти фальсифікаторської практики НАБУ», – резюмував політичний експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 09:34 :29