Новини » Економіка 17 вересня, 2018, 19:50
Експерт назвав причину, через яку підвищення «мінімалки» в Україні має зворотний ефект
ZIK
ZIK

Підвищення мінімальної зарплати «спрацьовує» тоді, коли є внутрішнє виробництво. Якби український уряд мав можливість суттєво підвищити мінімальну зарплату, це дало б зворотний ефект у вигляді інфляції або тиску на валютний ринок.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політолог Вадим Карасьов.

Вадим Карасьов зауважив, що Президент свою виборчу кампанію вибудовуватиме як Головнокомандувач, де основні меседжі – «армія», «віра», «мова», а не соціальні стандарти. «Це перша президентська кампанія, коли Президент не займається роздачею подарунків перед виборами», – зазначив Вадим Карасьов.

Гість програми вважає, що бюджет-2019 – консервативний, і з огляду на це «економитимуть на всьому потрохи». Політолог, коментуючи інформацію щодо запланованого з нового року підвищення мінімальної заробітної плати до 4200 грн, наголосив, що підвищення мінімальної зарплати «спрацьовує» тоді, коли є внутрішнє виробництво, та навів приклад Франції.

«У нас, якщо ми дамо гроші людям, то вони підуть або на закупівлю долара, або на інфляційні процеси, або на імпорт. У нас, якби уряд мав можливість підвищити «мінімалку» суттєво, це не дало б ефекту, а дало б зворотний ефект у вигляді інфляції або тиску на валютний ринок», – каже Вадим Карасьов.

Гість програми, коментуючи питання щодо отримувачів субсидій, заявив, що тримати стільки сімей на субсидіях означає перетворювати людей на «клієнтів подачок». Проте з огляду на подальше підвищення вартості газу, як спрогнозував політолог, отримувачів субсидій «екзаменуватимуть», адже є люди, які неправомірно отримують допомогу від держави.

Додамо, минулого тижня Прем’єр-міністр Володимир Гройсман презентував головні положення «Бюджету розбудови країни» на 2019 рік.

Як повідомив під час засідання Погоджувальної ради голова ВРУ Андрій Парубій, у п’ятницю, 21 вересня, відбудеться представлення проекту закону про державний бюджет України на 2019 рік.

У Міністерстві фінансів України повідомили, що в проекті закону про держбюджет-2019 передбачено, що дефіцит бюджету становитиме 2,26% від ВВП, що відповідає вимогам МВФ.

Представник Президента України у ВРУ Ірина Луценко повідомила, що очільник держави не підпише закон про держбюджет-2019 у разі відсутності в ньому підвищення рівня грошового забезпечення українських військових не менш ніж на 30%, підвищення мінімальної зарплати до 4200 грн, збереження Дорожнього фонду та соціальних програм.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 19:06 :52