Новини » Політика 17 вересня, 2018, 23:25
Екс-омбудсмен: У нас «гібридна» ситуація, яка не дає застосувати Женевську конвенцію
ZIK
ZIK

Женевська конвенція застосовується у тому випадку, коли дійсно існують офіційно визнані військові дії між двома країнами. Але на сьогоднішній день у нас гібридна ситуація, яка не дає можливості застосувати Женевську конвенцію.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK заявила екс-уповноважений Верховної Ради України з прав людини (у 2012-2018 рр.), заслужений юрист України Валерія Лутковська.

Гостя програми зазначила, що відповідальність за людей, які живуть на тимчасово окупованих територіях покладається на окупанта. Однак, додала Лутковська, Україна також несе відповідальність за своїх громадян.

Окрім того екс-уповноважений ВРУ з прав людини зауважила, що за 4 роки окупації Криму і Донбасу у пенсійне законодавство України не було внесено змін щодо пенсіонерів, які проживають на цих територіях.

«Тобто коли ми не платимо соціальні виплати людям, які проживають на тимчасово окупованих територіях, ми порушуємо свій власний закон, ми не виконуємо Конституцію»,– підкреслила Лутковська.

Екс-омбудсмен зазначила, що у зв’язку із тим, що уряд не здійснює свої повноваження на тимчасово окупованих територіях, Україна відступили від Європейської конвенції з прав людини та від деяких документів у системі ООН, що передбачають такий відступ.

«Але при тому ми маємо українську Конституцію, яка не передбачає можливості такого відступу»,– наголосила гостя програми.

Валерія Лутковська заявила, що у нинішній ситуації Україна не може застосовувати і Женевську конвенцію.

«Адже Женевська конвенція застосовується у тому випадку, коли дійсно існують офіційно визнані військові дії між двома країнами. Але на сьогоднішній день у нас гібридна ситуація, яка не дає можливості застосувати Женевську конвенцію. У нас немає факту, якого вимагає конвенція»,– підкреслила юрист.

Нагадаємо, 18 січня Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому президентський законопроект про особливості державної політики для забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях (№ 7163).

Ухваливши закон про деокупацію Донбасу Верховна Рада визнала Росію державою-агресором і поклала на неї відповідальність за ситуацію на окупованих територіях. Водночас тепер ключова роль у відсічі російській агресії переходить до Збройних сил і до Президента.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-19 01:52 :23