Новини » Політика

Депутату-втікачу Онищенку не надали дозволу на проживання в Німеччині

Олександр Онищенко. Фото: Синиця Олександр/УНІАН

Депутату-втікачу Олександру Онищенку, якого підозрюють у грошових махінаціях з реалізацією газу, відмовили в наданні дозволу на проживання у німецькому селищі Герцлаке.

Про це повідомляє Deutsche Welle, пише «Громадське».

Згідно з документами з реєстру компаній, які є в розпорядженні DW,у селищі Герцлаке український депутат володіє маєтком Айнгауз з конюшнями і зареєстрований директором власної фірми Gut Einhaus Liegenschafts GmbH.

Бургомістр Герцлаке Ганс Бескен у 2017 році повідомляв виданню, що особисто написав рекомендаційний лист в управління з питань іноземців, у якому заступався за Онищенка.

У листі бургоміста зазначалось, що олігарх обіцяв організовувати в селищі міжнародні змагання з кінного спорту, а для громади Герцлаке конярство має «високе економічне значення».

Управління з питань іноземців, куди Онищенко направив заяву на отримання дозволу на проживання, могло розглянути її за умови надання йому національної візи.

Проте заяву Онищенка на отримання національної візи, яку він подав до німецького посольства у Мадриді, де він переховується, відхилили. Представники Німеччини не повідомили про причини відмови.

Крім того, жодне зі змагань, запланованих на 2018 рік у Герцлаке, не відбулось.

Іспанський суд в липні 2018 року ухвалив рішення про екстрадицію Олександра Онищенка до України, але паралельно з цим в міністерстві юстиції Іспанії розглядається питання про надання йому притулку. За законом, під час проведення цієї процедури «шукача притулку висилати не можна».

Нагадаємо, у справі Онищенка НАБУ викликало на допит депутата Кононенка.

Loading...