Новини » Політика 16 вересня, 2018, 23:58
Збиток від війни на Донбасі не відновиться дипломатичним діалогом з Росією, – експерт
Михайло Пашков
Михайло Пашков

Збиток, завданий Україні Росією війною на Донбасі, не відновиться політико-дипломатичним діалогом, тому відносини між країнами надовго залишаться складними.

Таку думку висловив співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков, – передає dnews.dn.ua

«Дії Росії зорієнтовані на внутрішній розкол, інспірування сепаратизму в різних регіонах України. Зрозуміло, до чого це може привести. Розвал і деградація української державності – це прихована мета і завдання нинішньої російської влади. Заяви про братство і партнерство виглядають як цинічне знущання», – сказав він.

Ущерб от войны на Донбассе не восстановится дипломатическим диалогом с Россией, – эксперт

«Україна отримала колосальний травматичний досвід: близько 11 тис. загиблих, понад 24 тис. поранених, 1,6 млн біженців, 7% окупованої території, 20% зруйнованого промислового потенціалу. Ці втрати не відновлюються політико-дипломатичного діалогом», – вважає Пашков.

На його думку, найбільш глобальна проблема, яка сьогодні є між Росією і Україною, – це катастрофічна прірва між громадянами двох країн. «Є така жартівлива формула – сила відштовхування між сусідніми країнами прямо пропорційна квадрату їх спорідненості. Думаю, в середньостроковій перспективі нас чекає дуже непросте існування зі східним сусідом», – зазначив він.

Представник Центру Разумкова розповів, що Кремль використовує вбивство «глави ДНР» Олександра Захарченко для блокування переговорного процесу в Мінську, щоб зробити паузу з Донбасом і переключитися на президентську кампанію в Україні, а також до жорсткої конфронтації з Росією в середньостроковій перспективі.

Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що Кремль спробує сформувати проросійську більшість народних депутатів у Верховній Раді України, щоб змінити зовнішньополітичний курс нашої країни. Глава держави також підкреслив, що втручання Росії у виборчі процеси – це не тільки проблема України, а війна на Донбасі відіб’ється на виборчій кампанії кандидатів.

Як повідомлялось раніше, Росія перекидає на Донбас нове озброєння для тестування.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 18:19 :37