Новини » Політика 16 вересня, 2018, 10:10
Волкер: Ситуація на Донбасі не змінилася

Вбивство ватажка самопроголошеної «Донецької народної республіки» Олександра Захарченка суттєво ситуації на Донбасі не змінило.

Про це заявив спецпредставник США з питань України Курт Волкер, передає DW.

«Оскільки Росія контролює цю територію, то незалежно від його вбивства, немає ніяких змін в ситуації. Вони контролюють військові сили, продовжують тиск на Україну і продовжують фазу конфлікту», – сказав він.

Волкер вважає призначення виборів у самопроголошених республіках кроком назад в імплементації Мінських домовленостей та додав, що такі вибори є незаконними. Сполучені Штати підтримують проведення місцевих виборів на Донбасі після досягнення умов безпеки, але наразі цих умов для волевиявлення не досягнуті, і законні вибори провести неможливо.

Крім того Волкер наголосив, що неможливо виконати всі умови РФ щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, зокрема, вести прямі переговори з бойовиками.

«Росія наполягає на тому, щоб це була обмежена (миротворча місія), тільки для того, щоб захищати спостерігачів ОБСЄ, а не для того, щоб була гарантована безпека в регіоні. При цьому вона наполягає, щоб велися переговори безпосередньо з так званими «народними республіками», а не з самою Росією», – підкреслив він.

Нагадаємо: 31 серпня в ресторані «Сєпар» в результаті потужного вибуху загинув глава ДНР Олександр Захарченко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-27 23:34 :57