неділя, 16 вересня, 2018, 8:18 Політика
Волкер назвав провокативним та агресивним кроком присутність Росії в Азовському морі
Курт Волкер
Курт Волкер

Спеціальний представник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки у справах України Курт Волкер назвав провокативним та агресивним кроком посилену присутність РФ в Азовському морі.

Як передає УНІАН, про це дипломат сказав на конференції у Києві.

«Ми дуже стурбовані щодо цього. Ми не приймаємо російських тверджень про (внутрішні) території у водах», – наголосив Волкер. «І ми вважаємо, що присутність російських сил стала дуже провокативним і агресивним кроком», – додав він.

Як повідомляв раніше, з другої половини квітня російські прикордонники почали оглядати іноземні та українські судна, які прямують з/до українських портів. У Державній прикордонній службі зазначають, що Україна є заручником ситуації з 2004 року, а саме – Угоди про співробітництво між Україною та РФ в Азовському морі і Керченській протоці, яка визначає Азовське море як море внутрішнього користування двох держав.

Таким чином, як російські, так і українські прикордонники можуть оглядати ті судна, які, на їхню думку, викликають якісь підозри. Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов заявив, що військово-політичне керівництво РФ розглядає Азово-Чорноморський регіон як важливий плацдарм для подальшої експансії.

Як повідомлялось раніше, Росія заборонила рух суден через Керченську протоку.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 23:05 :09