Новини » Політика 16 вересня, 2018, 18:40
В СБУ розповіли про активність спецслужб Росії

У Службі безпеки України заявляють, що протягом останніх 5 років спостерігається еволюція різновидів кібератак на Україну, які набувають ознак кібершпигунства та кібертероризму.

Про це йдеться у повідомленні прес-центру СБУ.

«Зафіксовано зростання активності спецслужб РФ щодо проведення цілеспрямованих кібератак, орієнтованих на отримання несанкціонованого доступу до інформаційних систем органів держвлади України. Здійснення акцій кібертероризму спрямовані на порушення штатного функціонування комп’ютерних мереж та систем керування технологічними процесами об’єктів критичної інфраструктури», – заявили у Службі безпеки.

За даними СБУ, використовуючи деструктивне програмне забезпечення «Black Energy» зловмисники неодноразово здійснювали кібератаки на комп’ютерні мережі об’єктів української енергетики. 

Як заявив голова СБУ Василь Грицак, Служба безпеки підписала меморандум з НЕК «Укренерго» та ПАТ «Укргідроенерго».

«Документ має забезпечити обмін інформацією з СБУ щодо кібернетичних загроз з використанням платформи MISP-UA зі стратегічно важливими підприємствами енергетичної галузі України. Така взаємодія сприятиме ефективному реагуванню з боку СБУ на кібернетичні атаки високого ступеня складності», – зазначили у Службі безпеки. 

За словами Грицака, Ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки СБУ готовий надавати необхідний захист об’єктам критичної інфраструктури, державним установам та підприємствам.

«Будь-який представник великого, середнього чи малого бізнесу може звернутися до центру за консультаціями та допомогою», – заявив голова СБУ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 04:08 :45