неділя, 16 вересня, 2018, 6:47 Світ
Щорічно в Британію надходить 120 млрд доларів «брудних» російських грошей, – FT
Брудні гроші
Брудні гроші

Британське Агентство по боротьбі зі злочинністю починає кампанію по відстеженню сумнівних російських капіталів

Нацагентством по боротьбі зі злочинністю Великобританії розпочато кампанію з активною перевіркою росіян, що мають активи на «Туманному Альбіоні», багатство яких викликає підозру. Це захід у відповідь британського уряду не тільки на російську агресію, але і на спроби впливати на політику.

Про це пише Financial Times, – повідомляє segodnya.

За даними видання, потік «брудних грошей», щорічно надходять в Лондон, становить близько 90 млрд фунтів (близько 120 млрд доларів США). Дональд Тун, директор відділу NCA по боротьбі з економічною злочинністю, сказав, що відомство готується ширше застосовувати для заморожування активів ордери про непояснених багатстві, які наводять страх на співтовариство росіян-експатів. Цей інструмент, санкціонований судом, дозволяє слідчим заарештовувати майно, якщо власники не зможуть роз’яснити, що мали законні засоби на його придбання.

«Придивляємося ми до потенційних російським об’єктам? Так, зрозуміло. Ми придивляємося до дорогих російських активів в Великобританії, (...) дивимося, чи спроможні ми звернутися до суду і вселити достатню занепокоєння, щоб отримати відносно цих активів ордер про нез’ясовне багатство», – сказав Тун в інтерв’ю газеті.

Тун також застеріг юристів, бухгалтерів та інших «професійних пособників» фінансових злочинів, заявивши, що від них чекатимуть, що вони стануть подавати в NCA набагато більше повідомлень з вказівками на підозрілі транзакції.

Він розраховує, що до вересня наступного року кількість ордерів про непояснених багатстві буде обчислюватися двозначними цифрами.

Як уже повідомлялося, після того, як були оприлюднені факти про причетність Росії до отруєнь в Солсбері з допомогою нервового реагенту «Новачок», влада Британії може прийняти рішення про конфіскацію британських активів десятків російських олігархів.У числі росіян, які, за оцінками автора, можуть зіткнутися з переслідуваннями, – Ігор Шувалов, Андрій Якунін, Роман Абрамович, Олег Дерипаска і Ельсіна Хайрова.

А в серпні цього року американська влада заморозила російські активи в США на сотні мільйонів доларів в рамках санкцій стосовно Москви.

Як повідомлялось раніше, Британія прагне посилення санкцій ЄС проти Росії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 13:34 :29