неділя, 16 вересня, 2018, 4:18 Світ
Польща у ПАРЄ вимагатиме від Росії повернути уламки літака Качинського
Депутат польського Сейму від правлячої партії PiS Аркадій Мулярчик.
Депутат польського Сейму від правлячої партії PiS Аркадій Мулярчик.

У жовтні Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) на засіданні розгляне проект резолюції, у якому є заклик до РФ повернути уламки літака екс-президента Польщі Леха Качинського, які 8 років утримуються у Смоленську.

Про це розповів депутат польського Сейму від правлячої партії PiS Аркадій Мулярчик, – повідомляє Українська правда з посиланням на Onet.pl.

«Це дуже важлива подія з політичної та юридичної точок зору. Вперше міжнародний орган, як я сподіваюся, закличе РФ повернути літак», – підкреслив Мулярчик.

За словами Мулярчика, Варшава використовуватиме цю резолюцію в інших міжнародних інститутах, зокрема, в ООН та НАТО.

Зазначається, що дискусія над проектом резолюції відбудеться 8-12 довтня цього року.

«Будь-яка країна, на території якої трапилася авіакатастрофа, у відповідності до додатку № 13 до Чиказької конвенції, повинна повернути уламки розбитого літака та всі матеріальні цінності після завершення слідства країні, якій належить розбитий літак.

У РФ слідство завершилось у 2011 році, коли був опублікований рапорт МАК про причини катастрофи», – наголошується у проекті резолюції.

Документ містить заклик до Росії повернути уламки літака без зволікань.

«Постійна відмова повертати уламки літака та інші матеріали є порушенням закону з боку влади РФ, це посилює з польської сторони спекуляції, що Росія може щось приховувати», – йдеться у проекті резолюції.

Як повідомлялось, 7 вересня 2018 року польські слідчі завершили огляд уламків Ту-154М у Смоленську, на якому у квітні 2010 року розбився президент Польщі Лех Качинський.

Вони перевіряли серед іншого структурні елементи літака.

Наприкінці липня Слідчий комітет Росії погодився на приїзд до Смоленської області польських прокурорів і експертів для обстеження останків польського літака Ту-154М.

Нагадаємо, у середині квітня підкомітет Міноборони Польщі опублікував технічний звіт щодо Смоленської катастрофи, в якому йдеться про те, що літак Ту-154М був зруйнований під час вибуху, а вибухи відбулися над землею.

Як повідомлялось раніше, віце-президент ПАРЄ заявив, що польські політики забули, чим закінчилася ворожнеча України і Польщі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 12:33 :35