live
Новини » Економіка 175

Компанія Ахметова може купити найбільшого в Україні виробника коксівного вугілля

Група «Метінвест» отримала опціон на придбання 75,01% у співінвесторів, які володіють рядом підприємств групи «Донецьксталь», в яку, зокрема, входить найбільший в Україні виробник коксівного вугілля ПАТ «Шахтоуправління «Покровське».

Про це йдеться в звіті компанії, передає «Інтерфакс-Україна».

Як наголошується, в липні «Метінвест» спільно з чотирма іншими співінвесторами уклав обов’язкову угоду про придбання до 100% частки в декількох підприємствах, найбільш значущими з яких є ПАТ «Ш/у «Покровське» і фабрика «Свято-Варваринська».

Згідно з угодою, частка «Метінвесту» в новому придбаному бізнесі дорівнює 24,99%. Купівельна ціна акцій, придбаних «Метінвестом», становила 190 млн доларів з максимальною розстрочкою на шість років, включаючи відповідні відсотки.

«Додатково «Метінвест» отримав можливість придбати решту 75,01% від інших співінвесторів при виконанні своїх гарантованих зобов’язань первісним продавцям і отримання всіх відповідних урядових та інших дозволів. В даний час керівництво оцінює фінансові наслідки цих транзакцій», – констатується у звіті.

Група «Метінвест» опосередковано увійшла до складу акціонерів ПАТ «Шахтоуправління «Покровське» – найбільшого виробника коксівного вугілля в Україні.

Раніше гендиректор «Метінвесту» Юрій Риженков в червні в інтерв’ю Bloomberg повідомив, що група зацікавлена ​​в налагодженні партнерства з іншими компаніями або придбанні нових активів з метою заміщення своїх підприємств, що знаходяться на тимчасово непідконтрольній Україні території, управління якими акціонери втратили з 15 березня 2017 року.

«Ми шукаємо якесь партнерство, СП або злиття і поглинання. Ми також шукаємо деякі вугільні активи, бажано на місцях в Україні», – сказав гендиректор.

«Метінвест» – вертикально-інтегрована група з видобувних і металургійних підприємств, які розташовані, в основному, в Донецькій, Луганській, Запорізькій і Дніпропетровській областях. Основними акціонерами «Метінвесту» є «СКМ» (71,24%) і «Смарт-холдинг» (23,76%), які спільно керують компанією.

Шахтоуправління «Покровське» (раніше – «Красноармійська-Західна №1») до останнього часу входило в промислово-фінансову групу «Донецьксталь», основним власником якої є Віктор Нусенкіс. «Покровське» – найбільший в Україні виробник вугілля, що використовується для виробництва коксу.

«Покровське» в 2017 році отримало чистий прибуток 2,16 млрд гривень проти 0,58 млрд гривень чистого збитку в 2016-му, видобуток рядового коксівного вугілля зріс на 1% – до 4,35 млн т.

«Покровське» в січні-червні 2018 року збільшило видобуток рядового вугілля на 10,3% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 2,157 млн ​​т.

 

Loading...
Loading...
Loading...