субота, 15 вересня, 2018, 17:57 Економіка
Від будівництва «Північного потоку-2» Україна може втратити до $3 млрд, – Коболєв

Збитки України від будівництва російським «Газпромом» газопроводу «Північний потік-2» можуть сягнути 3 млрд доларів на рік.

Про це 15 вересня заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв під час виступу на форумі Ялтинської європейської стратегії (YES), – повідомяє «Економічна правда».

«Північний потік-2» – набагато ширша проблема, ніж просто газове питання. Воно стосується безпеки України і не буде перебільшенням сказати, що для нас це питання виживання», – сказав Коболєв.

Якщо в нас не буде газового транзиту, це відкриє двері для повноцінного військового вторгнення Росії в Україну. Це не тільки питання грошей «Нафтогазу» чи України, але й питання безпеки. Не тільки нашої, а й всього Євросоюзу», – наголосив голова НАК.

За його словами, наразі Україна отримує близько 3 млрд доларів на рік за рахунок транзиту.

«Якщо «Північний потік-2» зараз запуститься, то через 2 роки проект може бути завершений. Як тільки це станеться, всі розрахунки показують, що транзиту газу через Україну більше не буде», – сказав Коболєв.

Він наголосив, що в такому разі частина транзиту перейде на «Турецький потік», все інше – на «Північний потік-2».

«Для нас це буде величезна втрата – 3 млрд доларів або 3% нашого внутрішнього валового продукту, це величезна сума», – підсумував керівник «Нафтогазу».

Наприкінці липня компанія Nord Stream 2 почала укладати перші труби в рамках спорудження спірного газопроводу «Північний потік – 2», по якому природній газ буде прямо поставлятися з Росії в Німеччину.

У серпні почнуться роботи з безпосередньої укладки труб. Спорудження спірного газопроводу «Північний потік – 2», проти якого різко виступають Україна, країни Балтії і Польща та США, планується завершити до кінця 2019 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 23:42 :01