субота, 15 вересня, 2018, 23:33 Суспільство
Поколупатися в мозку: зовсім скоро вчені зможуть читати наші думки

У майбутньому думки і сни людини зможуть зчитувати технології. І мова тут не про фантастичні фільми, а про цілком реальні проекти, які займаються створенням подібних приладів.

Про це повідомляє etcetera.

Український письменник Макс Кідрук у 2016 році презентував книгу «Зазирни в мої сни». На написання книги автора надихнули дослідження нейробіолога Джека Галанта, команді якого вдалося витягти розмиті зображення, отримані під час активності мозку. Однак Галант далеко не єдиний вчений, який мріє зазирнути у наш мозок.

У 2016 році група вчених з Каліфорнійського університету склала «семантичний атлас», здатний декодувати думки. Створений атлас показував слова за допомогою різних кольорів і площин. Вчені вивчали неврологічну активність у відповідь на почуті слова. Відзначається, що дана технологія в майбутньому може дозволити людям, які не мають можливості говорити, висловлювати свої думки.

У 2014 році вченим вдалося відтворити зображення людських облич за допомогою реакції мозку учасників експерименту на фотографії. Автори дослідження відзначили, що з часом технологію вдосконалять і вона зможе відтворювати обличчя з більшою точністю. Цю технологію планують використовувати для вивчення реакцій хворих з розладом аутистичного спектра за обличчями.

У тому ж 2014 році компанія MMT NanoTech запатентувала технологію Rosetta, що дозволяє ідентифікувати «когнітивні енграми» – активність мозку пацієнта і його уявні схеми. Такий аналіз дозволяє відрізнити правду від брехні під час допитів.

Крім Галанта розшифровкою снів займалися японські вчені, які змогли з 60%-ною точністю розшифрувати деякі аспекти сновидінь. Для розшифровки снів використовували функціональну магнітно-резонансну томографію. Спостерігаючи за активністю мозку учасників експерименту під час сну, вченим вдалося з’ясувати, що люди бачили уві сні.

Розробки зі створення технологій, здатних читати думки і обчислювати інші сигнали мозку, проходять у багатьох наукових центрах світу. Однак поки що людство може спати спокійно. Щоб прочитати думки або побачити частину сну, необхідний тривалий аналіз. Дослідження проводяться годинами, а іноді й тижнями. Наприклад, читання снів займало близько 200 годин на одного добровольця. Крім того, існує правовий аспект. Після того як технологія стане доступною, її використання напевно буде обмежене законом.

Як повідомлялось раніше, вчені дослідили, що релігія знижує активність мозку.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-24 13:24 :51