Почесна місія собачки Лоли, або Зародження каністерапії у Львові

Вже кілька тижнів у ЛКП «Лев» тривають незвичайні заняття. Тут готують першого собаку-візитера. За задумом, песик відвідуватиме літніх людей, дітей з інвалідністю або просто самотніх львів’ян. Така практика поширена у світі. Та в Україні каністерапія наразі не надто поширена.

Дворічна Лола потрапила до ЛКП «Лев» кілька місяців тому. Собаку збила машина, тож тварина мала перелом тазу. Однак ветеринари швидко поставили Лолу на лапи. А кінологи ще й розгледіли в ній потенціал бути своєрідним терапевтом. Адже вона дуже швидко пішла на контакт з людьми та не боялася незнайомців.

«Такі собаки рідко потрапляють до притулку. Тож шкода було її випускати назад на вулицю або віддавати десь у село, аби її посадили на ланцюг. Адже вона може своєю присутністю комусь допомогти», – каже кінолог підприємства Володимир Вань про свою хвостату підопічну.

<nbsp;>
;>

За його словами, нести «службу» візитера можуть далеко не всі чотирилапі. Своєрідним тестом для такого пса є його поведінка поміж інших собак. Він не має проявляти до них ані агресії, ані надмірної цікавості, та при цьому бути позитивною собакою. На людей також повинна бути адекватна реакція – без зайвих емоцій, стрибків, виривання з рук їжі тощо.

Зараз Лолу соціалізують, виводять «у люди». Протягом найближчих місяців вона повинна вивчити від чотирьох до шести команд. Наприклад, принести м’яча, покрутитися довкола себе, вибрати певний предмет тощо. Її залучатимуть до «читання» книжок разом з дітьми. Також собаці ще потрібно навчитися спокійно гуляти на повідку, розпізнавати команду «поруч», коли йтиме разом з господарем.

Володимир Вань наголошує, що господарі собак також завжди мають вчитися разом зі своїми улюбленцями.

<nbsp;>
;>

«Кожний собака – це віддзеркалення дій людини. Які правила ми встановимо у родині – так пес і буде поводитися. Дуже часто плутають поняття «вожак» і «деспот». Але вожак ніколи не знущається, він лише встановлює межі поведінки. Коли ми заводимо собаку, ми маємо бути готові до того, що в добі буде не 24 години, а значно менше. Адже ми повинні приділити час тварині. Так само і сімейний бюджет скорочується на півтори-дві тисячі гривень. Бо корм, послуги ветеринара, щеплення – все це коштує недешево. Часто люди до цього не готові, а буває, що й виганяють собаку згодом на вулицю. Тому, перш за все, важливо людину навчити спілкуватися з собакою. Кінолог вчить не собаку, а людину правильно поводитися з твариною», – розповідає кінолог.

Наразі Лола вже вміє давати лапу, звикає до повідка, вчиться чекати на місці. Та непосидючість дозволяє їй спокійно посидіти хіба що з хвилину. А потрібно вміти перебувати на одному місці близько півгодини.

Коли Лола вивчить достатньо для того, аби нести почесну місію візитера, до неї спершу запрошуватимуть дітей. А потім з собакою навідуватимуться до тих, хто сам не зможе прийти до ЛКП «Лев». Зокрема, це люди похилого віку або з обмеженими можливостями. Ця послуга буде безкоштовною.

<nbsp;>
;>

Кінолог Володимир Вань наголошує, що окрім того, що собака провакцинований, оброблений від паразитів, чистенький та навчений, люди все одно мають підійти до візиту відповідально. Та попереджати працівників ЛКП «Лев», якщо в дитини є страх до тварин або алергія. Тому, швидше за все, для відвідувачів буде розроблений спеціальний опитувальник.

Проект запланований на два роки. Після цього собаку мають прилаштувати у родину. Але, як зазначають у ЛКП «Лев», час покаже.

Сьогодні ж усі охочі можуть завітати на підприємство, щоб погуляти з собаками. Для цього варто прийти у визначені години та не забути паспорт. Таким чином, хвостатим підопічним допомагають звикати до людей та підшуковують нові домівки.

<nbsp;>
;>
;>

Довідка

Каністерапія, як науковий метод, почав набувати популярності з другої половини ХХ століття. Родоначальником каністерапії є нью-йоркський лікар-психолог Борис Левінсон. Його діяльність, як це не дивно, спричинив випадок: якось до лікаря, у якого жив дворняга Джинглс, прийшла жінка з сином, який страждав на аутизм. На подив лікаря і матері, замкнута і похмура дитина зовсім не злякалася пса, а навпаки – почала його гладити й обіймати. Левінсон дав хлопцеві награтися з Джинглс і вирішив продовжити їх спілкування – в результаті дитина дуже швидко одужала. Пізніше Левінсон продовжив свої експерименти за участю різних тварин, а його пацієнтами стали не тільки діти, а й дорослі. Спілкування з тваринами стало застосовуватися не тільки для зняття нервової напруги, а й для зцілення людей з дуже серйозними діагнозами.

Ольга Іващук, Анна Чистякова,
для IA ZIK

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...