субота, 15 вересня, 2018, 5:20 Політика
Нардеп пояснив, як уберегтись від «фейків» і політичних маніпуляцій
ZIK
ZIK

Жодну інформацію не можна сприймати просто на віру – потрібно перевіряти її. Для цього є Інтернет та критичне мислення. Особливо обережним потрібно бути з відверто «фейковими» джерелами інформації.

Про це в ефірі «Спецпроекту з Наташею Валщенко» на телеканалі ZIK розповів народний депутат України Андрій Іллєнко.

Він підкреслив, що «чорний» піар використовувався на будь-яких виборах і буде використовуватися на наступних. Проте, переконаний нардеп, це вже питання до кожного громадянина щодо критичного мислення.

«Не можна нічого сприймати просто на віру, варто пробувати перевіряти інформацію. Для цього є Інтернет, можливість логічного аналізу. Адже про будь-яку людину можна сказати будь-що. Я думаю, що ефективна пропаганда в нинішніх умовах – це 90% правди і максимум 10% брехні», – каже народний обранець.

Натомість, зазначив він, якщо відношення брехні до правди складатиме 50 на 50, то така пропаганда вже не працюватиме.

«Справді ефективна пропагандистська війна – це на 90% говорити правду, а на 10% брехню, але вбивчу брехню. Тому варто бути дуже обережним та аналізувати все. Універсального рецепту немає – потрібно просто намагатись бути критичним», – наголосив Андрій Іллєнко.

Також він пригадав очікування, що з розвитком Інтернету все стане доволі зрозуміло й легко, проте все вийшло абсолютно не так – ті ж соцмережі лише дали можливість маніпулювати суспільною думкою так, як це неможливо було робити з телевізора.

«Люди дуже часто стають жертвами цих маніпуляцій. Є певні відверто «фейкові» джерела інформації. Якщо просто у Facebook невідомо від кого без посилання на джерело поширюється інформація, то перевірте її. Або просто сприйміть, що, можливо, це неправда», – закликає парламентар.

Нагадаємо, згідно з дослідженням експертів East Stratcom Force, найбільше «фейків» про Україну поширюють прокремлівські ЗМІ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 08:46 :48