Новини » Події 15 вересня, 2018, 3:39
На півночі Криму стався новий хімічний викид. За даними росЗМІ, людям знову нічого не загрожує
ZIK
ZIK

На півночі окупованого Росією Криму знову зафіксували перевищення гранично допустимої концентрації шкідливих речовин в повітрі.

Про це заявила так звана глава регіонального управління «Роспотребнадзора» Наталія Пеньковська, повідомляє Українська правда з посиланням на «РИА Новости».

Вона зазначила, що в порівнянні з початком тижня ситуація погіршилася.

«Ми зареєстрували перевищення гранично допустимих концентрацій по хлористому водню і сірчистому ангідриду. Цифри перевищують фоновий рівень. Перевищення гранично допустимих концентрацій по хлористому водню у нас зареєстровано в селі Перекоп, це найближча точка до кислотонакопичувача. Перевищення середньодобової концентрації відзначаються в дев’ять разів», – сказала Пеньковська.

При цьому вона заявила, що здоров’ю жителів нічого не загрожує.

Окупаційна влада півострова розглядає шість причин забруднення атмосфери.

Серед версій: викид шкідливих речовин підприємством «Титанові інвестиції», перевищення рівнів викиду шкідливих речовин підприємств «Бром» і «Кримський содовий завод» (обидва знаходяться в Красноперекопську), перевищення обсягів і концентрації скидання сірчистої кислоти заводом «Титанові інвестиції» в кислотонакопичувач і порушення правил експлуатації цим підприємством кислотонакопичувача.

При цьому однією з причин окупанти назвали «скидання невстановлених речовин з території України».

Раніше в цей день повідомлялося, що в Армянську вводиться режим надзвичайної ситуації через викиди шкідливих речовин на заводі «Кримський титан». Тоді окупанти заявили про перевищення гранично допустимої концентрації шкідливих речовин більше ніж в п’ять разів.

Нагадаємо, на півночі окупованого Криму в Армянську стався викид невідомої речовини в атмосферу, через що утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев.

Українські прикордонники неподалік від КПВВ «Чаплинка» зафіксували наявність токсичних речовин в повітрі. Військовослужбовці, які патрулюють адмінмежу з Кримом у Херсонській області скаржилися на головний біль, нудоту, першіння в роті.

4 вересня окупанти вирішили припинити на два тижні роботу заводу «Титан» у Армянську. Так званий «глава республіки» Сергій Аксьонов також вирішив відправили з міста всіх дітей шкільного та дошкільного віку. Окупанти заявили, що у місті перевищила норму концентрація сірчистого ангідриду.

Український омбудсмен Людмила Денісова звернулася до установ ООН із закликом звернути увагу на різке погіршення екологічної ситуації в окупованому РФ Криму.

9 вересня повідомлялося, що 45 осіб виїхали з Криму на Херсонщину за медичною допомогою.

Раніше українське слідство висунуло три версії забруднення повітря в Херсонській області та окупованому Криму. Зокрема, «навмисне забруднення повітря Росією для дестабілізації обстановки в Херсонській області з метою відновлення подачі води в окупований Крим».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 21:02 :23