Новини » Події 15 вересня, 2018, 0:34
Луценко готує підозру директору НАБУ Артему Ситнику
ZIK
ZIK

Генпрокуратура готує підозру директору Національного антикорупційного бюро України Артему Ситнику.

Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко - повідомляє Прямий.

Відповідаючи на запитання, чи може він підтвердити чи спростувати інформацію, що ГПУ працює над підозрою директору НАБУ Ситнику, Луценко відповів: «Чесно кажучи, звичайно, я маю підтвердити. Така інформація є, таке розслідування є. Я поясню, з чого воно витікає. На одному із закритих зустрічей керівництва НАБУ з журналістами хтось із журналістів записав, а потім виклав в інтернет те, що там відбувалося. Відбувалося там читання голосом – експертиза тепер вже встановила – голосом Ситника матеріалів НСРД, яке в народі називаються «прослушкою». Можливо, в цьому не було б чогось надзвичайного, але ця частина прослушки оповідала про інтимне життя однієї з фігурантів справи. Згідно закону, за це світить три роки.

Коли керівник правоохоронного органу використовує для розповсюдження інтимні подробиці під мерзьке хіхікання журналісток, то це окрема моральна ситуація. Але особа, про яку розголосили ці інтимні дані, написала заяву, і вона має на це право, і вважається потерпілою. Ми, звичайно, зареєстрували цю справу. Експертиза підтвердила, що це голос Ситника. Мені це дуже неприємно, бо він керівник сусіднього правоохоронного органу, колега, на якого так багато надій покладали в суспільстві. Але такі методи є неприпустимими.

На цей момент ця справа обтяжена тим, що ніхто – ні Ситник, ні його заступник, ні журналісти – не кажуть, коли це відбулося. А дата потрібна для того, щоб прописати відповідну підозру. Пан Ситник заховався за журналістів і каже: «У них журналістська таємниця, а я вам нічого не скажу, бо посилаюсь на статтю Конституції.

В цій ситуації я змушений стикнутися із непорозумінням з журналістським корпусом. Вони кажуть, що я не маю права взагалі розслідувати дії журналістів. Я колись сам працював в журналістиці. І, в принципі, я в прокуратурі знаходжусь для того, щоб захищати права журналістів, в тому числі. Але я маю ще й розслідувати злочини. І якщо журналіст є свідком злочину, я змушений витребувати в законному порядку через суд дані із мобільного оператора, коли в цьому місці в НАБУ знаходилися два журналісти і один не журналіст. Як тільки відповідь прийде, ми змушені будемо сформувати підозру і вручити її особі, чий голос ідентифікований під час цих дій – пану Ситнику».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-21 08:08 :37