субота, 15 вересня, 2018, 7:45 Політика
Андрій Іллєнко: РПЦ перетворюється на секту
ZIK
ZIK

Останні істеричні заяви Московської патріархії говорять про те, що вони розуміють, що Українській церкві буде надано томос. РПЦ перетворюється на секту, яка переконує, що всі навколо не правильні. Але такими діями вони риють собі могилу.

Про це в ефірі програми «Спецпроект з Наташею Влащенко» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Андрій Іллєнко.

Як повідомлялося, патріарх російської православної церкви Кирило припиняє згадувати патріарха Константинопольського Варфоломія під час богослужінь. Відповідне рішення прийняв Синод РПЦ.

«На мій погляд, відбувається те, що має відбутися – відновлюється історична справедливість. Відновивши свою державну незалежність, Україна має відновити свою церковну незалежність. Зараз цей процес уже став незворотнім. Останні істеричні заяви Московської патріархії говорять про те, що вони розуміють, що томос буде», – зазначив пан Іллєнко.

Проте, як зауважив нардеп, такою поведінкою в РПЦ лише шкодять собі.

«Насправді зараз, хамлячи і роблячи недружні кроки в бік Константинопольського патріарха, вони риють могилу, перш за все, собі. Вони перетворюються на секту, яка твердить, що всі навколо не правильні, і лише вони єдині правильні. Цим вони відсікають себе від решти православного й християнського світу. Я думаю, що в них буде хороша нагода чесно сказати, що вони сповідують не християнство а «русскій мір» і замінити Бога на Путіна, бо так їм легше», – вважає пан Іллєнко.

За словами гостя програми, хочемо ми того чи ні, але ми живемо в умовах війни, і вона має ідеологічне та світоглядне підгрунтя – це війна за існування України, і політичні процеси, безумовно, корелюються.

«Безумовно, Адміністрація Президента намагатиметься робити ставку на нібито його безальтернативності й використовувати ура-патріотичну риторику. Перед виборами ми будемо чути багато позитивних декларацій, але дії зовсім протилежні. Зокрема ГПУ видала, за запитом ФСБ, громадянина РФ за національністю інгуша, який воював за Україну на Донбасі. Це сталося вчора. Факти коли передають людину на розправу ФСБ також мають бути відомі», – констатував Андрій Іллєнко.

На його переконання, виборча кампанія в Україні буде будуватися на різних маніпуляціях, і це очевидно.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 22:30 :43