Новини » Львів 14 вересня, 2018, 17:29
Вихідні у Львові під музику Скорика і з ароматом кави. Афіша подій
Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН
Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН

Львів живе у очікуванні одного з найулюбленіших свят міста – книжкового. Та поки до нього залишилося кілька днів, а картопля у бабці вже викопана, можна трохи відпочити. Найближчі вихідні цьому сприятимуть, адже у місті Лева знову буде багато цікавих, веселих і навіть смачних подій!

Про ювілей маестро Мирослава Скорика, Свято кави, концерт пам’яті Скрябіна і ще багато іншого у Афіші.

Якщо запитати гостей Львова, з чим асоціюється у них місто, то добра половина напевне відповість, що з ароматом кави. Кава – невід’ємна частина Львова. У суботу та неділю Львів підтвердить свій статус кавової столиці України, запрошуючи мешканців та гостей, на ХII Cвято «На каву до Львова» (Lviv Coffee Festival). Свято відбуватиметься не лише на проспекті Свободи та на площі Музейній, але й у багатьох кав’ярнях. У рамках свята, як і кожного року, відбудуться кавові чемпіонати, ярмарки та тури, а ще традиційно оберуть найкращу кав’ярню Львова.

Шанувальників літератури Львівська обласна бібліотека для юнацтва (пл. Ринок, 9) запрошує у неділю, 16 вересня, на 14.00 на творчу зустріч з івано-франківським поетом Володимиром Присяжнюком, автором поетичних збірок «У середмісті моєї пам’яті» та «Тобі сюди, Алісо!». Лірика та гумор. Пісні на тексти Володимира Присяжнюка виконуватиме львівський композитор та співак Олександр Свєтогоров.

Шанувальникам спорту варто відвідати Міжнародний турнір «Відкритий Кубок Львова з волейболу», що відбуватиметься у Палаці спорту «Галичина». Цьогоріч участь в турнірі беруть команди з Польщі, Білорусії та Словаччини. І вперше на майданчик «Галичини» вийдуть чотири жіночі команди. Щодо чоловічих команд, то їх склад теж доволі колоритний. Львівські вболівальники матимуть змогу поспостерігати за грою польської «Ресовії» (Жешув) з ПлюсЛіги. Ця команда вже не вперше грає у Львові і кожного разу – це боротьба на виживання. Серед учасників турніру також «Шахтар» (м. Солігорск, Білорусь). До речі, саме в цій команді грає колишній діагональний «кажанів» Володимир Тевкун. Третя чоловіча команда – «Славія Свіднік» (м. Свіднік, Словаччина). Замикає четвірку учасників серед чоловічих команд чемпіон України, володар Кубка України 2018 року та господар змагань «Барком-Кажани».

Також цих вихідних у парку «Горіховий Гай» відбудеться відкритий кубок Львова зі спортивного туризму «Манівці». На змагання зареєструвалися команди із Польщі, Австрії, Литви, Чехії та Словаччини. Родзинкою спортивного свята стане виступ гурту «Оt Vintа!». Вони виступатимуть у суботу, 15 вересня о 17:00 із запальною музичною програмою. Це унікальний проект, бо команда вперше у своїй історії виступить на плавучій сцені.

Театри

Львівський національний академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької у запрошує у неділю о 12.00 на оперу «Наталка Полтавка», а о 18.00 на оперу «Аїда».

Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької у суботу о 18.00 покаже ліричну комедію «Ромео і Джульєтта в кінці листопада», а у неділю о 18.00 драму «Перед заходом сонця». Також у неділю о 18.00 на камерній сцені театру можна буде переглянути комедію «Чоловік моєї дружини».

Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса у суботу о 19.00 покаже виставу «Забави для Фауста».

Львівський академічний драматичний театр імені Лесі Українки у суботу о 17.00 запрошує на відкриття виставки «Майже Ліс Степ Поле», а в неділю о 18.00 покаже виставу «Майже поле».

Львівський академічний обласний театр ляльок запрошує молодих глядачів у суботу о 11.00 та 14.00 на виставу «Таємниця Лісовичка», а у неділю о 12.00, 14.00, 16.00 на виставу «Алі-Баба і розбійники». Для дорослих глядачів театр покаже у суботу о 19.00 психологічну драму «Безталанна, або Безглуздя».

Перший академічний український театр для дітей та юнацтва у неділю о 12.00 покаже виставу «О восьмій вечора на Ковчезі», а о 18.00 – виставу «Прекрасні, прекрасні, прекрасні часи».

Виставки

Львівський історичний музей (пл. Ринок, 6) запрошує на унікальну нещодавно відкриту виставку «Честь. Відвага. Нагорода». У рамках святкування 125 річниці заснування Львівського історичного музею, вперше за сімдесят років для огляду відвідувачів представлено унікальну, і одну з найбагатших у Східній Європі колекцій орденів європейських та східних країн ХVІІІ – поч. ХХ ст. На виставці експонується 48 комплектів нагород Австрії, Австро-Угорщини, Речі Посполитої, Франції, Англії, Бельгії, Португалії, Іспанії, Німецьких земель та Балканських держав, а також нагороди Ватикану, країн Сходу та Російської імперії. Органічним доповненням експозиції є високохудожні скульптурні, живописні та графічні портрети засновників та кавалерів орденів, нагородна зброя та військові мундири ХІХ– поч. ХХ ст.

У цьому ж музеї триває виставка графіки «Карконошінайгарніша перлина Сілезії» з фондів Карконошського музею в Єлєній Гурі. Експозиція репрезентує передусім графіку Фрідеріка Августа Тітля (1782-1836), засновника т.зв. «Коварської школи», а також його талановитих учнів – Карла Маттіса, Карла Юліуша Рідена, Ернста Вільгельма Кніппеля. Ці майстри створили сотні чудових графічних зображень краєвидів, палаців, церков, хатин Сілезії, показали зміни, які відбулися з краєм за десятки років.

Також музей у неділю о 14.00 запрошує на лекцію «Казімєж Міхаловський: видатний археолог та єгиптолог».

Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) пропонує оглянути виставкк «Ікони риботицьких майстрів». Виставка присвячена творчості одного осередку майстрів церковного мистецтва, який знаходився у містечку Риботичі поблизу Перемишля на українській етнографічній території Надсяння (тепер – Польща). На виставці представлено понад 100 ікон цих майстрів. Риботицькі майстри були активними у 1670-ті –1750-ті рр., працюючи над оздобленням не тільки навколишніх церков, а й доволі віддалених від Риботич храмів на Лемківщині, Західній Бойківщині, Любачівщині, Закарпатті. Насьогодні територія, звідки загалом походять твори риботицьких майстрів належить до складу чотирьох держав: України, Польщі, Словаччини та Угорщини. Географія походження творів, представлених на виставці охоплює Бойківщину, Надсяння та Лемківщину. Більшість ікон експонуються вперше.

Галерея Львівської національної академії мистецтв запрошує на виставку Ольги Баландюх «Простір». У своїх живописних творах авторка багато експериментує із фактурою, синтезом матеріалів, площинами та кольором, створюючи візуально насичені та глибокі композиції. Ключовим концептом представлених робіт є дефініція простору-космосу та постійний пошук форми для його вираження.

Концерти

Львівська обласна філармонія у суботу та неділю о 18.00 запрошує на Дні музики Мирослава Скорика у Львові з нагоди 80-річчя Маестро. Зокрема у суботу відбудеться концерт «Мирослав Скорик – від класики до джазу – магічний світ транскрипцій Мирослава Скорика», а у неділю – «Мирослав Скорик і Музика Львова». У неділю о 17.00 в філармонія запрошує на концерт Любові Аргатюк «Джазові інтерпретації та джазові стандарти».

Будинок органної та камерної музики запрошує шанувальників класичної музики у суботу на 19.00 на великий ґала-концерт із творів генія української музики ХХ століття Василя Барвінського, який львів’янам подарують відомі виконавці Яромир Боженко та Ярослав Мигаль. У неділю ж о 19.00 тут відбудеться концерт «Північне бароко». Надія Величко виконає твори: Я.П. Свелінка, Й. Преторіуса, Я.А. Рейнкена, Г. Шейдеманна, С. Шейдта, Д. Букстегуде.

Цього року лідеру гурту «Скрябін» – Андрієві Кузьменку виповнилося б 50. З нагоди цієї пам’ятної дати, 15 вересня, на стадіоні «Арена Львів» влаштують великий концерт. В проекті візьмуть участь більше двох десятків артистів, які виконають композиції гурту «Скрябін», які вже давно стали народними хітами.

У суботу та неділю на Львівській експериментальній кераміко-скульптурній фабриці відбудеться Четвертий щорічний освітньо-розважальний фестиваль електронної музики, мультимедійних технологій та візуального мистецтва BookWorm Music Fest 2018. Протягом 48 годин ви станете учасником і співтворцем міжнародного фестивалю, де будуть представлені проекти музичних та відео артистів, арт-інсталяцій і декору.

Учасники фестивалю створюють музику у найрізноманітніших напрямах, експериментують, діляться власними напрацюваннями і завжди відкриті до нового.

Кіно

Драма «Коли падають дерева» – це повнометражний дебют української режисерки Марисі Нікітюк. Сценарій до свого фільму Марися написала сама і отримала за нього нагороду 69-го Каннського кінофестивалю у 2016 році. Грошова премія склала 10 тис.євро і була використана на подальше виробництво. Від Держкіно було отримало 10 млн. грн. Знімали у копродукції України, Польщі та Македонії. Прем’єра стрічки відбулась у програмі Панорама Берлінського кінофестивалю, де вона отримала схвальні відгуки кінокритиків.

Наші дні, українська глибинка. 5-річна Вітка – непосидюче дитя, якому цікаво досліджувати світ. Та дорослі завжди відволікають. Особливо двоюрідна сестра Лариса (Анастасія Пустовіт). Після смерті батька перед нею постав складний життєвий вибір. І зробити вона його хоче, керуючись власним серцем. Дівчина любить місцевого бандита Шрама і хоче втекти з ним подалі від людського осуду та сварок з родичами.

 

Драма «Місто, в якому не ходять гроші» знята за повістю загиблого музиканта Кузьми Скрябіна – Андрія Кузьменка. За кадром лунає голос самого Кузьми, записаний у 2013 році, тож складається уява, ніби він розповідає історію героїні. Сюжет побудований на однойменній повісті, що увійшла до дебютної збірки музиканта 2006 року. Екранізувати твір взялася українська режисерка Ганка Третяк. Така ідея виникла в неї у 2016 році. Знімали на гроші незалежних спонсорів і бюджет картини склав скромних 3,2 млн грн.

Аліса (Карина Мельниченко) переживає тяжкий період свого життя – вона втратила роботу і хлопця. Дівчина повністю розчарувалася у житті. В себе вдома вона знаходить квиток на потяг. Аліса не знає ані звідки він взявся, ані куди за ним можна доїхати. Та аби хоч якось розвіятися, Аліса вирішує сісти на цей потяг. І потрапляє у дивний фантасмагоричний світ – закриту територію, де діюсь свої закони. І не ходять гроші.

 

Фантастичний бойовик «Хижак» режисера Шейна Блека є продовженням франшизи про Хижака, перший фільм якої вийшов в 1987 році. Всі попередні фільми, об’єднані однією темою, були зняті різними режисерами за сценаріями різних авторів. Цього разу режисерське крісло посів Шейн Блек (франшиза «Смертельна зброя», «Останній бойскаут»). За словами творців, сюжет містить багато відсилань до найпершого фільму, а також проллє світло на моменти, що залишалися непоясненими всі ці роки. При підборі акторів розглядався варіант повернення Арнольда Шварценеггера до своєї ролі.

Події стрічки розгортаються в наші дні. Колишній морський піхотинець Куїнн Маккенна (Бойд Голбрук) стикається з невідомою інопланетною істотою. Вона вороже налаштована до жителів Землі і слід було б якомога швидше реагувати на її появу. Але Маккенну ніхто не вірить. Тільки його малолітній син (Джейкоб Трамбле), який хворіє на аутизм, помічає істоту і навіть може з нею спілкуватися.

 

Фантастичний бойовик «Рідня» знято братами Джонатаном та Джоном Бейкерами. Це перший їхній досвід на великому екрані. Виконати роль головного антагоніста запросили Джеймса Франко. Зйомки стрічки проходили у Торонто починаючи з жовтня 2016 року.

Підліток Елі (Майлс Труйтт) тиняючись закинутими будівлями натрапляє на сліди бою між прибульцями. Між тілами він знаходить зброю, принцип дії якої до кінця не розуміє. Саме у цей час виходить із в’язниці його старший брат Джиммі (Джек Рейнор). Він заборгував великі гроші місцевим злочинцям і їхній ватажок (Джеймс Франко) планує повернути борг якомога швидше. Це обертається неприємностями для Джиммі і Елі рятує його від бійки, скориставшись прибульською зброєю. Тепер братам доведеться протистояти одразу кільком ворогам. На них полюють і злочинці, і ФБРівці, яким потрібно розібратися що це за зброя, і прибульці, які хочуть повернути свою високотехнологічну річ собі.

 

Мультфільми

«Таємниця будинку іграшок». Знайомтеся, це Ах Танг. У Китаї існують спеціальні іграшки для чайних церемоній, і він є представником їх старовинного роду. Кожна з них під впливом гарячого напою, змінює свій колір, чим невимовно радує свого власника. Тільки ось із Тангом щось не так – він завжди залишається таким же. Господар вважає, що він просто марна трата чаю. Й ось одного разу у вікно будинку, де живуть чайні іграшки, потрапляє робот із майбутнього. Йому потрібно повернутися у свій час, і наш герой хоче приєднатися до робота. Ах Танг вважає, що це буде відмінна пригода та готовий піти куди-завгодно, щоб його порцелянове життя стало цікавим. Але він навіть не уявляє, скільки всього йому відкриється за цю подорож.

Мультфільм «Таємниця будинку іграшок» це історія про те, як зустрічаються технології майбутнього з традиціями поколінь, режисером та сценаристом якої є Ґері Ванг. Попередній його досвід в ролі режисера був над мультфільмом «Хранителі дверей» (2016), а у 2018 на кіноекрани вийде ще одна його анімаційна робота «Велика котяча втеча».

 

Мультфільм «Монстри на канікулах 3» є третьою та, вірогідно, заключною частиною історії про родину монстрів. До виходу другої частини на екрани творці оголосили про згортання проекту. Про свою відмову у роботі над продовженнями оголосили режисер Генндій Тартаковскій та продюсер Мішель Мурдокка. Проте згодом вони все ж таки повернулися, аби зняти продовження. З мови оригіналу назва дослівно перекладається як «Готель Трансильванія: Літні канікули».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 23:16 :45