Новини » Економіка 14 вересня, 2018, 22:42
Клімкін: Україна працює над тим, щоб інші країни теж подали позов проти Росії через блокаду Азовського моря

Україна працює над тим, щоб інші країни, чиї суди російські прикордонники затримували в Азовському морі, долучилися до позову проти Росії.

По це заявив у коментарі Радіо Свобода міністр закордонних справ України Павло Клімкін 14 вересня під час 15-ї щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) у Києві.

«Те що ми робимо зараз в рамках наших юридичних позовів, в рамках консолідації наших партнерів, щоб колективно виступати в рамках конвенції з морського права і сказати, що не тільки українські судна – і під іншими прапорами, і інші держави теж мають чітко заявити про це. І вже почали говорити з Росією з цього приводу», – сказав Клімкін.

За словами міністра закордонних справ України, Росія свідомо намагається зупинити судноплавство в Азовському морі, і називає це «елементами блокади».

«Вони здійснюють це як цілеспрямовану, дуже свідому стратегію, яка діє в політичному сенсі, як підняття ставок і тиск, в емоційному сенсі, і, звичайно, в безпековому сенсі», – додав Павло Клімкін.

Київ подав позов на дії Росії у рамках конвенції з морського права. Скарга України стосується Азовського та Чорного морів, Керченської протоки та Керченського мосту, будівництво якого Україна вважає незаконним.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 00:47 :07