п'ятниця, 14 вересня, 2018, 15:59 Суспільство
Учасник АТО: Ті, хто хочуть повернути людей з Донбасу в Україну на загальних умовах, нехай забирають їх до себе додому
ZIK
ZIK

Окуповані території – це земля українців, тому її треба повертати. Але держава повинна бути готовою до того, щоб розрізнити серед населення, хто і чим займався під час окупації. Бо коли говорять про повернення земель на загальних умовах, це є неприпустимим.

Про це в ефірі інформаційно-політичного проекту «Прямим текстом» на телеканалі ZIK говорив учасник бойових дій Андрій Гергет.

«Охочі повернути людей з Донбасу в лоно України на загальних умовах, нехай собі повернуть їх до себе в квартири. Адже зараз в окопах на боці бойовиків воюють 90 відсотків одурманених сепаратистів, які з лютою ненавистю щодня вбивають українських солдатів, а також намагаються захоплювати все більшу територію України», – сказав Гергет.

Він також розповів про те, що щодня з’являється інформація як на окупованих територіях негативно відносяться до українських військово-полонених. Тому території повертати потрібно, бо це українська земля, але добре перевіряючи населення.

«Ми повертатимемо українські території, а до людей, які населяють окуповані землі буде дуже багато запитань. Саме тому держава повинна бути готовою до того, щоб виявити людей, які працювали проти України, хоча насправді це все відомо. Наразі ж нам за допомогою федералізації хочуть «впихнути» людей, які ненавидять все українське, але ми не дамо цього зробити», – наголосив уч  асник бойових дій.

На його коментар відрегагував журналіст Денис Казанський, який сказав, що більшість сказаного є правдою, але варто не забувати, що Україна нічого не зробила, щоб було інакше.

«Я жив на Донбасі і уявляю себе на місці цих людей, які зараз там перебувають. Можу сказати напевно, що українська держава за весь час незалежності не займалася цим проблемним регіоном. Якби вчасно б з’ясували  у чому причина сепаратистських настроїв і її нейтралізували, то все було б по-іншому», – зазначив Казанський.

За його словами, насправді, жодної політики щодо Донбасу в Україні до 2014 року не було.  Бо цей регіон одразу віддали на відкуп місцевим кримінальним угрупованням, так званим, елітам.

«Якщо пригадати історію, то Кучма свого часу дав можливість кримінальним кланам заволодіти за копійки місцевими активами. Наприклад, Ахметов за 40 мільйонів доларів приватизував «Азовсталь», яка коштувала мабуть чотири мільярди доларів. Тобто українська влада подарувала комбінати угрупованням і тим самим їх підсилила. Тому там сформувалися сепаратистські проросійські еліти, які не були українськими», – прокоментував він.  

Тобто замість того, щоб посилювати проукраїнські рухи, цей регіон віддали на відкуп проросійським елітам. І вони встановили політичну монополію проросійських сил, зокрема Партії регіонів.

«Тому результати голосування там завжди «малювали», я навіть бачив як це робилося. І якби зараз держава виробила певну політику щодо цього регіону і цих людей, то за 10-15 років там би не залишилось сліду від сепаратистських настроїв», – додав Казанський.

До слова, політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Володимир Горбач заявив, оскільки в Росії зрозуміли, що не вдасться створити «Новоросію», там вирішили розробити новий план і зруйнувати територію Донбасу та частину Приазов’я, а згодом повернути їх Україні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 00:01 :12