Новини » Суспільство 14 вересня, 2018, 21:57
У МОЗ знову заявили про перешкоджання роботі університету Богомольця
ZIK
ZIK

Пристрасті навколо медичного університету ім. О. Богомольця не вщухають. Сьогодні вхід до приміщення заблокували правоохоронці, не пропускаючи всередину ані викладачів, ані студентів. У МОЗ заявили, що в усьому винен ректорат, який і заблокував заклад, «порушуючи право студентів на освіту».

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Від ранку люди в одностроях заблокували вхід до приміщення Національного медичного університету імені Богомольця. Ані студентів, ані працівників усередину не пропускали, а на дверях повісили повідомлення, що сьогодні заклад не працює.

«Відбулось захоплення ректорату. Була застосована сила, зламали двері. Поліція завела до адміністративного приміщення виконуючого обов’язки Олександра Науменка», – розповідав перший проректор НМУ Ярослав Цехмістер.

У закладі вже вдруге від початку року намагаються змінити ректора. Цього разу в Міністерстві охорони здоров’я на посаду призначили професора Олексанра Науменка.

«Є ухвалення суду, яке забороняє це робити – призначати виконуючих обов’язки», – переконував Цехмістер.

Для чого до медичного університету викликали поліцію, знімальній групі так і не вдалось дізнатися – правоохоронці цього не пояснили.

«Наразі проводимо слідчі дії, тому й коментаря щодо того, що тут відбувається, не даватимемо», – заявив слідчий Олег Тімонтін.

Згодом усе розтлумачили на офіційній сторінці МОЗу в соцмережах – там у всьому, що відбувається, звинуватили ректорат.

«Уже півдня університет фактично не працює, порушуючи, з вини самопроголошених керівників, конституційне право студентів на освіту. Нагадаємо, напередодні, 7 вересня, МОЗ України визнало Олександра Науменка за в.о. ректора НМУ ім. О. О. Богомольця, підписавши відповідного наказу», – заявили у МОЗ.

Чим закінчиться чергове протистояння МОЗу та ректорату, стане відомо згодом. Останнього ж разу суд став на бік протестувальників і відмовив урядовцям у зміні керівництва вишу.

До слова, пристрасті навколо цього медвишу тривають ще із зими, коли МОЗ відсторонив з посади ректора Катерину Амосову, доктора наук і дочку відомого українського кардіохірурга та академіка Миколи Амосова. Частина студентів навіть оголошувала через це страйк.

Призначений у середині серпня новий в.о ректора Юрій Кучин до свого робочого кабінету заходив у супроводі поліції. Під вишем проходили акції студентів проти його призначення, а деякі викладачі, у Вченій раді вишу, називали пана Кучина нелегітимним і відмовилися виконувати його накази.

Доки МОЗ замість Кучина призначав вже третього в.о. ректора, в університеті працював свій в.о. керівника Ярослав Цехмістер.

За повідомленням української служби ВВС, вже 11 вересня у відділі кадрів вишу так і не знали, хто ним керує. Попри наказ МОЗ, на сайті вишу в.о. ректора значився пан Цехмістер. Там саме публікувалися інтерв’ю пані Амосової.

Артем Карабець, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 05:25 :49