п'ятниця, 14 вересня, 2018, 12:40 Львів
У Львові експериментально відремонтують окремі ділянки доріг із застосуванням нанотехнологій

У Львові в кожному районі міста буде проведено експериментальний ремонт визначеної ділянки дороги із застосуванням нанотехнологій – екополімерів італійського виробництва. Сьогодні на засіданні виконавчого комітету прийнято рішення «Про здійснення поточного ремонту доріг у 2018 році з використанням новітніх технологій у рамках пілотного проекту».

Як зазначив заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак, зголосилась італійська фірма, яка дарує місту 10 тис. л відповідного будівельного матеріалу, - передає прес-служба ЛМР.

«Пропонується проект рішення «Про здійснення поточного ремонту доріг у 2018 році з використанням новітніх технологій у рамках пілотного проекту». Цим рішенням ми пропонуємо по кожному району обрати певну ділянку і провести поточний ремонт доріг із застосуванням технології екополімерів або аналогічної», – повідомив начальник управління інженерного господарства Олександр Одинець.

«Нам дарують 10 тис літрів цієї нанотехнології і її треба використати, щоб ми вже цієї осені подивились, як вона працює. Якщо все буде добре, будемо її більш широко застосовувати. Відгукнулась італійська фірма, яка нам дарує як бонус 10 тис. літрів цієї субстанції. Ми порахували в кожному районі, скільки метрів дороги можна зробити, щоб використати цю методологію ремонту», – сказав Сергій Бабак, заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.

Нагадаємо, рішення про використання сучасних світових технологій при будівництві доріг було прийнято виконавчим комітетом ще 17 серпня цього року. Тоді Олег Шмід, директор ЛКП «Інститут просторового розвитку», пояснював, що мова йде про застосування при будівництві доріг новітніх технологій, що дає можливість економії до 30%. Серед варіантів — використання екополімерів.

Пізніше протягом тижня у Львові перебували представники італійської фірми «NanoAlps», які презентували посадовцям міської ради, проектантам, комунальним підприємствам свою технологію у цій галузі. Технологія NanoAlps передбачає використання екополімерів, що дозволяє поліпшити і зміцнити ґрунти, збільшити термін експлуатації та морозостійкість дорожнього покриття, та скоротити витрати на матеріали і транспорт, що дозволить зменшити витрати на ремонт на 30%. Міський голова Львова Андрій Садовий проводив робочу зустріч з представниками фірми «NanoAlps».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-13 03:46 :29