Новини » Політика 14 вересня, 2018, 15:15
Солідарність допомогла українцям протистояти російській агресії, – глава УГКЦ
Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук). Фото: ugcc.org.ua
Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук). Фото: ugcc.org.ua

З 13 по 16 вересня у польському місті Познань проходить щорічна пленарна асамблея Ради католицьких єпископських конференцій Європи (ССЕЕ). Цьогорічна центральна тема зустрічі: «Європа: роль солідарності у вихованні сумління та формуванні суспільства».

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Зазначається, що у зустрічі беруть участь очільники католицьких єпископатів усіх країн Європи, а також Туреччини, Кіпру, Ізраїлю, Казахстану.

Україну представляють Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук), Архиєпископ Мєчислав Мокшицький, Голова Конференції римо-католицьких єпископів України, та владика Мілан (Шашік), Правлячий єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії.

У своєму слові Блаженніший Святослав підкреслив, що солідарність, яка, як потужна сила громадянського суспільства в Україні, проявилася у всій своїй красі під час Революції гідності. Вона стала фундаментальною європейська рисою нашого народу.

«Солідарність, тобто здатність переживати страждання і потреби ближнього як свої особисті, об’єднала людей різних церков, релігій та національностей, і позначила собою смерть пострадянського суспільства та народження політичної нації європейського типу, заснованої на повазі до гідності кожної людини і бажання будувати вільну і незалежну державу», – наголосив глава УГКЦ.

Він зазначив, що солідарність дозволила нашому народові протистояти російській агресії.

«Та сама солідарність, в умовах глибокої економічної кризи, зробила нас здатними дати руку допомоги близько двом мільйонам внутрішньо переміщених осіб та долати, спричинену війною, глибоку економічну та гуманітарну кризу, яку, без перебільшення, можна назвати найбільшою гуманітарною катастрофою у Європі після Другої світової війни», – сказав Предстоятель УГКЦ.

Патріарх Святослав подякував європейським єпископам за солідарність з Україною у цей болючий історичний момент, за молитву, дипломатичну та економічну підтримку, за поширення правдивої інформації про війну в Україні.

Нагадаємо, під час 25 Book Forum у Львові глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) презентуватиме книжку «Діялог лікує рани».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-21 02:36 :35