Новини » Події 14 вересня, 2018, 21:44
Радник міністра внутрішніх справ: В Україні немає достатнього рівня культури користування зброєю
ZIK
ZIK

У МВС заявляють, що на руках в українців перебуває близько 900 тисяч одиниць легальної зброї. Однак дедалі частіше її використовують не для самооборони. Лише за останній тиждень правоохоронці відзвітували про кілька десятків злочинів із застосуванням зброї по усій країні.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Тільки за останній тиждень правоохоронці нарахували майже з десяток випадків застосування зброї пересічними українцями. І це в країні, де ще нема закону про вільне володіння вогнепалами.

«Для того, щоб змінити систему, треба «прибрати попит» на нелегальну зброю на чорному ринку. Нам потрібні прозорі правила, прозорі стосунки між власниками зброї та суспільством, правоохоронцями», – переконаний голова «Української асоціації власників зброї» Георгій Учайкін.

Учайкін – прихильник легалізації зброї. Він запевняє: рівні права на носіння стрілецьких засобів захисту може зменшити кількість злочинів. Це, каже, довели Сполучені штати, де на руках у населення приблизно 357 мільйонів стволів. Та з них американці вчинили лише 5% від усіх випадків криміналу. Іншим досвідом – австралійським, відповідають опоненти. Цю країну називають однією із найбезпечніших у світі. Свого часу, щоб роззброїти людей, уряд викуповував у них самопали.

«Той шлях, який зараз намагається пройти Україна, говорячи про легалізацію короткоствольної зброї, високоцивілізовані європейські держави уже пройшли. Вони переконались у тому, що зброю треба жорстко контролювати», – наголошує експерт із кримінального права Григорій Усатий.

На неготовність до відповідної легалізації в Україні вказує і радник міністра внутрішніх справ Володимир Мартиненко. Каже: занадто багато маємо прогалин на всіх рівнях. До прикладу – у медичній системі. Через них, довідки про дозвіл на носіння зброї можуть отримати психічно неврівноважені люди.

«В Україні немає достатнього рівня культури користування зброєю. При будь-якій ситуації на вулиці може використовуватись цей короткоствол», – зауважує Мартиненко.

Офіційна позиція ж МВС залишається незмінною – там проти вільного ринку короткоствольних зразків, адже вважають, що це надто небезпечно. Утім погоджаються, що незаконного арсеналу на руках в українців чимало.

«Відповідно із цим треба боротися, чим ми і займаємось. Постійно вилучаємо зброю, зокрема у тих, хто завіз її у 2014 році», – розповів речник МВС Артем Шевченко.

Психіатр Владислав Сова зазначає: протягом останніх років українці стали більш агресивними. Причин для цього кілька: й нестабільний стан у країні, й потік негативної інформації, яку люди черпають у ЗМІ.

«Пропаганда насильства у нас присутня давно: бойовики, похмурі серіали, новинні сюжети. Тим більше, люди в літах, у яких нервова система і без того погано працює, більш гостро реагують на таке. Як наслідок – виносять свій негатив у таку реалізацію», – зауважує психіатр Владислав Сова.

Певно саме тому, значна частина українців усе ж виступає проти легалізації вогнепалів. Таких громадян, як показали опитування, аж 56%.

Як повідомлялось раніше, Міністерстві тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України зазначало, що в Україні почастішали випадки насильства із застосуванням зброї.

Мар’ям Ель Хасан Алі, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 02:28 :20