п'ятниця, 14 вересня, 2018, 11:37 Політика
Президент Порошенко: Сьогодні в Україні вирішується майбутнє світового православ’я
ZIK
ZIK

Єдина Помісна православна соборна церква – це запорука суспільної злагоди та єдності нашої держави, гарантія нашої духовної незалежності від Москви. З наданням Україні Томосу концепція «третього Риму», як найдавнішої заявки Москви на світову гегемонію в сфері релігії розсипається, мов картковий будинок.

Про це Президент України Петро Порошенко заявив під час зустрічі «Ялтинська європейська стратегія-2018» у Києві, яку транслював телеканал ZIK.

Гарант заявив, що сьогодні Україна рве один за одним ланцюги, якими імперія прикувала нас до себе, створюючи з нашої держави колонію.

«От що відбувається зараз? Все дуже просто – імперія зацікавлена тримати колонію бідною, нерозвинутою і залежною в економічному, гуманітарному і політичному сенсі. До речі, і в духовному також. Я молюся, роблю все, на що тільки Господь дав мені сил, аби Українська Церква нарешті здобула Томос про автокефалію», – запевняє Президент.

Він підкреслив, що під час минулорічного саміту «Ялтинської європейської стратегії» про це не можна було навіть мріяти і без Божої допомоги та рішучості всього європейського суспільства це було б абсолютно неможливо.

«А зараз варто лише подивитись на істерію, яку ми бачимо з Москви. При чому це помітно скрізь, починаючи з московських каналів і закінчуючи нецерковними висловлюваннями їх церковних ієрархів. Дуже важливо, що ми отримали низку позитивних сигналів від Вселенського Патріархату», – каже Петро Порошенко.

Він підкреслив, що питання Томосу виходить далеко за межі церковного життя, бо єдина помісна церква – це не «загроза конфлікту», як «дехто хотів прагнути цього».

«Ми цього не допустимо. Єдина Помісна Православна соборна церква – це запорука суспільної злагоди та єдності нашої держави, це гарантія нашої духовної незалежності від Москви. На жаль, вона і досі перебуває в полоні хибного уявлення, нібито тут у нас її канонічна територія», – наголосив Верховний головнокомандуючий.

Втім, збори архієреїв Вселенського патріархату начисто розвіяли ці хибні ілюзії Москви. А Президент ще раз наголосив, що питання Томосу виходить далеко за межі України.

«Бо українці всього світу також отримають свою Церкву. І тут розсипається, мов картковий будиночок, концепція «третього Риму», як найдавнішої заявки Москви на світову гегемонію в сфері релігії. Друзі мої, тут у нас вирішується майбутнє світового православ’я», – заявив Президент України.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко заявив про наміри Кремля щодо української виборчої кампанії 2019-2020 років.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 09:11 :31