Новини » Політика 14 вересня, 2018, 20:50
Прем’єр-міністр вказав на пріоритети Держбюджету-2019
ZIK
ZIK

Збільшення видатків на освітню галузь, зростання мінімальної заробітної плати та часткове фінансування другої медичної ланки – такими уряд визначив головні соціальні статті бюджету-2019.

Про це Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив на засіданні уряду під час презентації проекту бюджету-2019, яке транслював телеканал ZIK.

«Ми зберігаємо один із головних пріоритетів країни – це децентралізація. Так, ми прогнозуємо, що доходи місцевих бюджетів зростуть до 41,4 млрд грн. Дуже важливо, щоб у містах, районах та областях з’являлися нові виробництва та підприємства. Через ДФРР ми підтримуємо тисячі проектів, починаючи від спортивної інфраструктури, і до будівництва дитсадків і шкіл. Також 1,9 млрд ми виділяємо на створення ОТГ», – зауважив Володимир Гройсман.

Серед головних соціальних напрямів бюджету – суттєве фінансування освітньої галузі, на що в наступному році заплановано 242,1 млрд грн.

«Відомо, що 1-го вересня розпочалася реформа освіти. Безумовно, ця сфера потребує ще більше ресурсів, ніж ми можемо собі дозволити. Як і цього року, на модернізацію початкової школи ми виділяємо 1 млрд грн – це нові парти, дидактичні матеріали, прилади для навчання. Наголошую, що в наступному році ми потребуємо більшої ініціативи від місцевої влади, адже тільки половина виділеного на цей рік ресурсу була використана на місцях», – підкреслив голова уряду.

Прем’єр також наголосив на важливості реформи охорони здоров’я та запевнив, що уряд продовжуватиме підтримувати ініціативу МОЗу.

«Прогнозую, що в цьому році буде приблизно 20 мільйонів громадян, які укладуть угоду зі своїм сімейним лікарем. Це дасть нам можливість підвищити відповідальність лікаря за здоров’я свого клієнта. До того ж, чим більше пацієнтів укладуть угоду з лікарем, тим більше він буде отримувати коштів із державного бюджету.

У наступному році ми розпочинаємо реформу екстреної медичної допомоги разом із місцевою владою, на що зі свого боку запланували у бюджеті 1 млрд грн. Ще одна важлива річ – це фінансування досліджень та аналізів на другій медичній ланці, на що ми направляймо 2 млрд грн», – наголосив Володимир Гройсман.

Щодо соціального захисту, то Прем’єр-міністр запевнив, що мінімальна заробітна плата зросте із 3723 до 4173 гривні. Також розпочнеться монетизація субсидій та осучаснення пенсій.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 05:53 :23