Новини » Політика 14 вересня, 2018, 11:12
Порошенко: Очікується видача десятимільйонного українського біометричного паспорта
ZIK
ZIK

Цими днями в Україні очікується видача десятимільйонного біометричного паспорта. Відтак, усі прогнози про непотрібність його для громадян не справдились. До того ж, попри цю промовисту цифру, символічна політична цінність безвізу набагато перевищує його практичне значення.

Про це Президент Петро Порошенко заявив під час зустрічі «Ялтинська європейська стратегія» у Києві, яку транслював телеканал ZIK.

Він наголосив: після 2014 року Україна твердо стала на шлях євроатлантичної інтеграції.

«Провідні зорі, які нам світять, це ті, що на прапорі Європейського Союзу, а компас України – це той, що намальований на емблемі НАТО. З радянського минулого та російських казок пам’ятаємо, як небезпечно озиратись назад», – зауважив Порошенко.

До того ж, за його словами, боротьба за підписання угоди про асоціацію була складною та тривалою. Українці ще довго не дізнаються про всі тогочасні перипетії «уже на полі Європейського континенту».

«Усі пам’ятають референдум у Нідерландах, спроби зриву у європейських парламентах. Ви дізнаєтесь про це не зараз, бо я ще не збираюсь писати мемуари. Та можу твердо сказати, що Росію ми переграли, а вже понад рік як угода про асоціацію із ЄС набула чинності», – підкреслив Президент.

Відтак, на його думку, нині розрахунки «вчених» Януковича про «150-мільярдні втрати» України від угоди про асоціацію із Європейським союзом сьогодні сприймаються, «як анекдот».

«Все з точністю до навпаки: нині частка ЄС в експорті коливається від 42 до 43%, стрімко наближаючись до 50%. Це і є вагомим компенсатором тих втрат, які через війну, гібридну агресію та економічну блокаду і закриття ринків спричинила нам РФ», – заявив глава держави.

До того ж, він розповів, що вже цими днями очікується видача десятимільйонного українського біометричного паспорта.

«10 мільйонів осіб дали відповідь усім, хто намагався применшити значення безвізу, що він, нібито, нікому не потрібен, тим, хто переконував, що він нецікавий українцям. Та попри цю промовисту цифру, я вважаю, що символічна політична цінність безвізу набагато перевищує його практичне значення», – вважає Порошенко.

Мовляв, саме це руйнує «залізну завісу», яку свого часу звела Російська імперія між Україною та її європейськими сусідами.

«Цьогорічний саміт Україна-НАТО підтвердив євроатлантичну перспективу великої європейської країни. Ініціатива зафіксувати курс на НАТО в Конституції – не лише сигнал суспільству про твердість намірів, це не лише причина зайвий раз «помахати ручкою Москві»: «До свидания наш ласковый Миша, возвращайся в свой сказочный лес». Це і меседж західним партнерам, які неодноразово нам говорили, що двері відчинені», – підкреслив Порошенко.

Мовляв, на закритому засіданні саміту усі керівники Євросоюзу наголосили, що двері НАТО відчинені для України.

«Ми й ніколи не сумнівалися, тож обов’язково цим скористаємось і повернемось у велику родину європейських народів», – заявив Петро Порошенко.

Як повідомлялось, перед початком ялтинської зустрічі Президент Петро Порошенко заявив, що оголосить, чи піде на чергові вибори президента України після старту передвиборчої кампанії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-23 05:12 :23