Новини » Політика 14 вересня, 2018, 11:20
Порошенко: На політичній шахівниці є фігури, які дозволяють Москві ходити собою
ZIK
ZIK

На жаль, на українські політичній шахівниці є фігури, що дозволяють Москві ходити собою. На базі «п’ятої колони» мріють сформувати після майбутніх виборів потужну проросійську опозицію в новому парламенті. А якщо пощастить, то зробити її учасником з правом «вето» на європейську та євроатлантичну інтеграцію.

Про це Президент України Петро Порошенко заявив перед початком зустрічі «Ялтинська європейська стратегія» у Києві, яку транслював телеканал ZIK.

Президент наголосив, що майбутнє України значною, якщо не вирішальною, мірою залежить від виборчого циклу 2019-2020 років.

«Як Президент я твердо гарантую вільні, чесні, демократичні вибори глави держави, нового парламенту та органів місцевого самоврядування. Ми захистимо вільне волевиявлення громадян. Процес волевиявлення має відповідати нашій європейській стратегії і ще раз зарекомендувати Україну як лідера в дотриманні стандартів демократії на пострадянському просторі», – запевняє Петро Порошенко.

Він наголосив, що в умовах зовнішньої агресії Україна відмовилась від введення воєнного стану та будь-яких обмежень політичних прав і свобод громадян.

«Це моя принципова позиція. Але звичайно, що війна точно накладе свій відбиток і на характер компанії. На жаль, на українській політичній шахівниці є фігури, які дозволяють Москві ходити собою. Але за чотири роки ми відновили не лише армію, а й розвідку. Тому маємо не приблизне, а точне уявлення про плани Кремля», – заявив Гарант.

За його словами, Україна має чітке уявлення, кого Росія хоче бачити в другому турі виборів Президента України.

«І слава Богу, мого прізвища там немає. Нам відомо, як на базі «п’ятої колони» мріють сформувати потужну проросійську опозицію в новому парламенті, а якщо пощастить, то зробити її учасником з правом «вето» на європейську та євроатлантичну інтеграцію», – підкреслив Президент України.

Він переконаний, що горизонт планування Російської Федерації та керованих нею політиків сягає осені 2020 року, коли за результатами місцевих виборів в окремих обласних радах гарантується створення лояльної до Москви політичної більшості.

«Суть цього всього можна визначити одним словосполученням – це «загроза реваншу», загроза ревізії європейської стратегії, повернення України до імперського стійла. Безумовно цю загрозу не слід перебільшувати, але я твердо переконаний, що європейські прагнення більшості українців і зараз, і в майбутньому є абсолютно очевидними», – вважає Порошенко.

Втім, Верховний головнокомандуючий переконаний: недооцінювати цю загрозу також не слід – ворог володіє всіма прийомами гібридної інформаційної війни.

«Боротися з російською пропагандою було б простіше, якби ключові її антиукраїнські тези не допомагала поширювати значна частина українського політикуму. Особливо цинічно та гидко це виглядає, коли українські політики виступають адвокатами Путіна, російських збройних сил, знімаючи відповідальність з Росії і намагаючись перекласти її на Україну», – каже Президент.

Він переконаний, що нині російське втручання в український виборчий процес вже не є суто українською проблемою, як це було 20 років тому – похід Кремля проти демократії та свободи набув характеру світової гібридної війни.

«І дуже добре, що ми зараз координуємо свої зусилля з нашими західними партнерами для вироблення надійного механізму упередження стороннього втручання у виборчий процес. І найкращий спосіб захистити вільний світ – це захистити Україну», – наголосив Гарант Конституції.

Як повідомлялось, перед початком «ялтинської зустрічі» Президент Петро Порошенко заявив, що оголосить, чи піде на чергові вибори президента України після старту передвиборчої кампанії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 12:29 :11