п'ятниця, 14 вересня, 2018, 16:38 Політика
Попов: Провадження щодо посадовців відкривають лише для того, щоб їх відсторонити
ZIK
ZIK

Якщо взяти до уваги кейс міністра інфраструктури Володимира Омеляна, то його міністерство розподіляє більше 100 мільярдів гривень. В антикорупційному комітеті Верховної Ради є скарги про зловживання в роботі установ, які підпорядковуються цьому міністерству, але по них немає проваджень. Саме тому треба шукати тих, хто прикриває схеми, адже вони є бенефіціарами.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив народний депутат України Ігор Попов.

«Я не був у переліку депутатів, які звернулися до Конституційного суду з проханням визнати норму про незаконне збагачення такою, яка не відповідає основному закону України, зокрема, через начебто порушення презумпції невинуватості. Проте працюючи в антикорупційному комітеті, я бачу, що цей момент зовсім не працює», – сказав Попов.

Він розповів, що за 3,5 роки немає жодного вироку. Тому незалежно від висновку Конституційного суду, треба вдосконалити механізм розслідування подібних справ і дати правоохоронцям дієвий інструмент.

«Зокрема, в останні дні оголошено підозру міністру Омеляну, порушене кримінальне провадження проти нардепа Петренка, НАБУ повідомило, що готується підозра Демчині так само про незаконне збагачення. Але, насправді всі ці справи закриваються через рік, а використовуються лише для того, щоб когось відсторонити від посади», – прокоментував він.

Тобто, на його думку, варто змінити декілька моментів, зокрема, прямо сказати, що всі події, які сталися до набуття чинності закону, не можуть використовуватися в суді.

«Якщо з 2015 року працює норма закону, то з 1995 році ніякий суд це потім не прийме. Також те, що стосується родичів, то на сьогодні всі справи розвалюються, бо такі люди не є декларантами. Вони заявляють статтю номер 63 про те, що не зобов’язані свідчити і тому справи розвалюються», – зазначив Попов.

Ще одним механізмом перевірки є те, що зараз витягається вручну будь-яка справа, на кого є економічне чи політичне замовлення. Тому треба провести системну перевірку всіх декларацій та взяти пояснення у тих, в кого не сходяться цифри. Хто не зможе пояснити – відкривати провадження.

«Це не вирішить всі проблеми, але в нас хоча б не буде використовуватися ця стаття для боротьби із конкурентами. Бо якщо ми беремо кейс міністра Омеляна, то його міністерство розподіляє більше 100 мільярдів гривень. Якщо є скарги у нашому комітеті про зловживання в роботі установ підвідомчі цьому міністерству, але по цьому немає проваджень. Тому що треба викрити роботу по всій злочинній схемі і брати не одну особу, а всіх, з ким діляться і хто прикриває схему. Бо так можна відсторонити людину за незаконне збагачення і поставити іншу, але це не змінить бенефіціара. І, власне, ось це мене не влаштовує», – додав він.

Нагадаємо, суд дозволив міністру молоді та спорту Ігорю Жданову та нардепові Федіру Бендюженку взяти на поруки міністра інфраструктури Володимира Омеляна. Окрім того, Омеляна зобов’язали здати закордонні паспорти.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 00:19 :07