п'ятниця, 14 вересня, 2018, 16:25
Поліція розслідує аферу профспілок з базою залізниці у Брюховичах за матеріалами ІА ZIK
3

Шевченківський райвідділ поліції міста Львова розпочав досудове розслідування щодо імовірного відчуження профспілковими діячами Львівської залізниці на користь третіх осіб дитячої бази «Супутник», яка розташована на території у 8 га у смт. Брюховичі. Слідчі дії поліція розпочала після проведення журналістського розслідування та звернення журналістів ІА ZIK у правоохоронні органи.

Про це повідомили у канцелярії Шевченківського райвідділу поліції. Також там підтвердили, що його внесено у базу ЄРДР. Такі дії поліція провела за скеруванням від прокуратури Львівської області.

Нагадаємо суть справи, викладену у журналістському розслідуванні «Нахабна схема, або Як профспілкові боси забрали у дітей залізничників табір у Брюховичах».

На початку 2000-х років Укрзалізниця змушена була рятувати своє майно від посягання олігархів. Тоді, для збереження його у складі підприємства, бази та оздоровниці було передано на баланс профспілок. У Львівській залізниці було вирішено для управління цими активами створити комерційне підприємство при профспілці. Таким чином у 2004 році виникло підприємство «Рокс-Львів» Дорожньої профспілкової організації Львівської залізниці.

База «Супутник» у Брюховичах. Фото з відкритих джерел
База «Супутник» у Брюховичах. Фото з відкритих джерел

Впродовж більше як 10 років ця фірма управляла декількома оздоровницями, зокрема і табором «Супутник» у Брюховичах, довівши їх до руїни.

І от у 2016 році почалися незрозумілі процеси, які призвели до того, що табір закрито, а його майновий комплекс (а разом з тим і 8 га землі) було виведено у власність третіх осіб, які, до речі, вже розпочали процес приватизації землі.

21 січня 2016 року створено ТОВ «Дитячий оздоровчий табір «Супутник» підприємства «Рокс-Львів» Дорожньої профспілкової організації Львівської залізниці». Його засновниками є підприємство «Рокс-Львів» та ПП «Резорт Сервіс», за яким стоять загадковий підприємець Лев Козаков та давній залізничник Володимир Петришин.

І наостанок, щоби кінцево заплутати сліди, 22 червня 2017 року правонаступником ТОВ «Дитячий оздоровчий табір «Супутник» підприємства «Рокс-Львів» Дорожньої профспілкової організації Львівської залізниці» став ТОВ «ДОТ «Супутник» підприємства «Рокс-Львів»«. Його засновниками виступають ті ж «Резорт сервіс» та «Рокс-Львів», а бенефіціаром і надалі на 100% залишається Лев Козаков. І що слід відзначити, тепер з назви зникла згадка про залізницю, а, отже, і, можна припустити, право власності.

<nbsp;>
Отож, проста схема: майно перейшло профспілці – профспілка передала комерційному підприємству – підприємство увійшло, разом з часткою майна, у структуру ТОВ – ТОВ перейшло у власність третьої особи. Все! Був табір на площі 8 гектарів у Брюховичах у власності Львівської залізниці, а став майновим комплексом у приватному управлінні.

Ще одну цікаву обставину вдалося з’ясувати завдяки витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Отож, більшу частину майнового комплексу бази «Супутник» на вулиці Львівській, 92 справді належить ТОВ «ДОТ «Супутник» підприємства «Рокс-Львів». Але не все. Решту є у власності ТОВ «Львівська девелоперська компанія», яка належить партнеру Лева Козакова по ТОВ «Дитячий оздоровчий табір «Супутник» Володимиру Петришину.

«Так із власності трудового колективу зник колишній дитячий табір «Супутник» (до останнього ці приміщення використовувались як кардіологічне відділення клінічної лікарні Львівської залізниці), який розташовувався майже на 8 га землі в передмісті Львова, смт. Брюховичі», – з сумом констатують у Фейсбук-дописі ветерани АТО з залізниці.

Напрошується очевидне припущення, що ця оборудка відбулося не без благословення вищих чинів державного монополіста, а також, не виключено, й неофіційних кураторів Львівської залізниці.

Їхні «вушка стричать» за одним зі співзасновників підприємства «Рокс-Львів» Андрієм Сенишином.

Людина з таким же прізвищем та по-батькові Сенишин Ігор Андрійович, імовірно його син, був Начальником структурного підрозділу «Служба матеріально-технічного забезпечення» Регіональна філія «Львівська залізниця» Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця», звідки, судячи з поданої декларації, звільнився у липні 2018 року. Імовірною причиною можуть бути виявлені зловживання при закупівлях.

Був депутатом ЛОР від БЮТу у 2006-10 роках та куратором Пустомитівського району від обласного бюро партії. Згодом, кандидат у Львівську облраду від БПП. А ще він значиться помічником народного депутата Богдана Дубневича. А також одним з керівників Благодійного фонду «Братів Дубневичів».

Версія від профспілок

Відповідь на інформаційний запит від підприємства «Рокс-Львів» Дорожньої профспілкової організації Львівської залізниці ІА ZIK вдалося отримати лише після публікації резонансного матеріалу та звернення до правоохоронців. До того профспілкові боси стверджували, що то не наша справа, як вони розпоряджаються майном залізничників. І от, як вони описали події:

«Постановою Президії Дорпрофсожу Львівської залізниці №П-23 від 01.10.2004 року майно дитячого оздоровчого табору «Супутник» (смт. Брюховичі, вул. Львівська, 92) було передано до статутного фонду підприємства «Рокс-Львів» Дорожньої профспілкової організації Львівської залізниці. Неналежний технічний стан переданого майна, зокрема будівель та споруд, зведених понад півстоліття тому, потребував суттєвих коштів на відновлення, при цьому підприємство «Рокс- Львів» й далі несло витрати з обов’язкових платежів до бюджету.

На базі майна оздоровчого табору «Супутник» планується створення закладу відпочинково-оздоровчого типу. Основним напрямком діяльності закладу буде співпраця з профспілковими організаціями ПАТ «Укрзалізниця» щодо оздоровлення залізничників та членів їхніх сімей. З цією метою, постановою Президії Дорпрофсожу Львівської залізниці №П-29 від 10.12.2015 року було доручено підприємству «Рокс-Львів» розглянути можливості залучення інвестиційних коштів.

На виконання цього доручення спільно з інвестором створено ТОВ «Дитячий оздоровчий табір «Супутник» підприємства «Рокс-Львів» Дорожньої профспілкової організації Львівської залізниці із передачею до статутного фонду новоствореного товариства майна оздоровчого табору «Супутник». З 2016 року за рахунок коштів інвестора проведено інвентаризацію та паспортизацію майна, замовлено роботи з визначення експлуатаційної придатності будівель, непрофільні та непридатні активи виведено з балансу, а на основі профільних та ліквідних об’єктів оздоровчого табору «Супутник» проектується заклад відпочинково-оздоровчого типу.

Власником цього майна спільно з інвестором є підприємство «Рокс-Львів», засновником якого є Дорожня профспілкова організації Львівської залізниці, що представляє інтереси трудового колективу Львівської залізниці».

От лише профспілка приховує останню ланку афери, коли з назви зникає і згадка про залізницю, а з бенефіціарів – профспілка. Майновий комплекс, а, відтак, і 8 га землі у Брюховичах 100% переходять у приватні руки!

Версія від землевпорядника Брюховицької селищної ради

Цей здогад підтвердив у коментарі і землевпорядник Брюховицької селищної ради Кордюк Андрій:

«Нові власники споруд, а це Львівська девелоперська компанія, звернулися до Брюховицької селищної ради з клопотанням про оформлення земельної ділянки. Сесія прийняла рішення про погодження надання дозволу на землевідвід цієї ділянки, яка була закріплена за оздоровчим табором «Супутник» і на сьогоднішній день Львівська девелоперська компанія розробляє проектну землевпорядну документацію, яка є на стадії погодження, після чого вона піде на затвердження сесії селищної ради».

І здогад цей простий: ані профспілці, ані новим власникам не потрібні ні діти залізничників, ні база відпочинку. Їм, імовірно, цікава лише земельна ділянка – 8 гектарів території у Брюховичах!

ІА ZIK продовжує розслідування.

Аналітична група IA ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Top
2019-05-21 05:26 :03