Новини » Політика 14 вересня, 2018, 18:56
Політолог вважає, що урядовці мають «зарікатися» від політичних амбіцій
ZIK
ZIK

Люди, які хочуть іти у виконавчу владу, мають років на 10 заректися від політичних амбіцій.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включеннявисловив політолог Тарас Чорновіл.

Експерт звернув увагу на те, що політики, які неодноразово були при владі та обманювали виборців, нині дуже добре почуваються в електоральному середовищі. Винними у такій ситуації політолог вважає не лише політиків, але й виборців, які мають не лише слухати обіцянки, а й стежити за тим, що з обіцяного виконали.

«Боротися з цим можна двома речами. Перша – максимальна прозорість і розвиток нормального громадянського суспільства, де є громадські структури, організації, аналітичні центри, які дуже жорстко б’ють по політиках, які займаються голим популізмом», – вважає Тарас Чорновіл.

Другий шлях, з його слів, полягає у жорстких вимогах до людей, які хочуть іти у виконавчу владу, щоб вони «років на 10 зарікалися від політичних амбіцій».

«Ідеш на посаду Прем’єр-міністра чи віце-прем’єра, гарантовано не будеш створювати своєї політичної сили, гарантовано не будеш іти на президентську посаду. Тоді, можливо, у виконавчій владі в нас буде менше таких «перехльостів». У ВРУ це буде все одно, але принаймні урядові структури звільнити від цього було би дуже добре», – вважає Тарас Чорновіл.

Нагадаємо, Україна та ЄС у п’ятницю підписали Меморандум про взаєморозуміння та Кредитну угоду ЄС із Нацбанком щодо програми макрофінансової допомоги ЄС на суму 1 млрд євро.

Президент України Петро Порошенко повідомив, що нова програма макрофінансової допомоги ЄС Україні в розмірі одного млрд євро передбачає 18 умов, шість із яких необхідно виконати для першого траншу і 12 – для другого.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман написав у Тwitter, що рішення про надання Україні 1 мільярда євро від Європейського Союзу набуло чинності.

Як повідомляли раніше, кожного року Україна витрачає на обслуговування зовнішніх боргів, які були накопичені у попередні роки, 5 мільярдів доларів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 07:38 :50